Filozofická fakulta Univerzity Karlovy založila účet na Twitteru, do 24 hodin nabral na 4 tisíce followerů

3. 5. 2018 | Petr Michl
Proč je důležité mít svého Kukala...Minulý týden jsme informovali o tom, že Petr Kukal se stane tiskovým mluvčím Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Ano, ten Petr Kukal , který v pozici správce twitterového účtu Ministerstva kultury dokázal, že i veřejná instituce může i na hřišti s velmi omezeným počtem znaků komunikovat zároveň atraktivně, vtipně a přitom nikoliv lacině. Na tomto přestupu byla zvláštní jen jedna věc: FF UK vůbec neměla na Twitteru účet. Od 1. května to již neplatí. Za 24 hodin navíc nasbíral přes 4 tisíce followerů.

Není přitom sporu, kdo za to může, respektive komu by za to měla FF  UK děkovat. Samotný dopředu oznámený Kukalův přestup vyvolal nemalý mediální ohlas. Petr Kukal je navíc se svými více než 8 tisíci followery vlivným mediálním kanálem sám o sobě. Zvěčnil na něm svůj poslední den na Ministerstvu kultury.

Byl pozdní večer, první máj.  Hned během prvního dne Petra Kukala v nové funkci získala Filozofická fakulta UK svůj twitterový účet a první tweet.

Kukal se o tom nezapomněl zmínit pochopitelně i u sebe.

A do hodiny získal na 283 followerů, to je tempo jednoho followera každých šest a půl vteřiny.

Rychlost nárůstu followerů se pochopitelně snížila, ale po 24 hodinách jich měl účet cca 4 tisíce, v době vydání tohoto článku jich pak má dokonce už u 200 více.

Je to tak jen další ukázkou toho, že i v Česku může být na sociálních sítích někdo tak výjimečný, že přeroste účet jím spravované instituce způsobem, kdy si velká část followerů uvědomuje, že za ním stojí konkrétní člověk. Události posledních dnů pak dokládají, že jsou ho ochotni následovat, i když tzv. změní trikot. Zatím si mohou na FF UK za tuto akvizici jen gratulovat.

Kam dál?

„Nejnebezpečnější je chůze po hraně, když vědomě ohmatávám prostor čiré provokace," uvedl Petr Kukal následující tweet, který v jedné z variant výkladu nazývá Pražský Hrad druhou zoologickou zahradou.

Stalo se tak na konferenci PR v digitální éře před 2 lety. Přečtěte si z ní reportáž pojmenovanou Kdyby byl Petr Kukal ležatou osmičkou, spravoval by twitterový účet Ministerstva kultury navždy.

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.