Finské státní dráhy změnily svůj vlak na dějiště detektivní klasiky

15. 12. 2017 | Milada Zemanová
V kinech právě běží Vražda v Orient Expressu, která se stala pro Finské státní dráhy inspirací pro originální únikovou hru. Ta se odehrála ve skutečném rychlíku z Helsinek do Laponska. Jeho cestující měli 13 hodin na odhalení vraha, který se skrýval mezi nimi.

Představte si, že cestujete rychlíkem, čeká vás 13 hodin jízdy a téměř 1000 km dlouhá cesta z Helsinek do Rovaniemi, během níž dojde k vraždě. Vy musíte odhalit vraha, který se skrývá mezi cestujícím. Přesně toto je scénář, jenž si mohli 13. prosince prožít cestující ve speciálním únikovém vlaku. Za tímto počinem stojí Finské státní dráhy ve spolupráci s marketingovou agenturou TBWA Helsinki a společně se snažili propagovat film, který právě běží v tamních kinech. Slavnou Vraždu v Orient Expressu na motivy knihy od Agathy Christie.

Jedná se skutečně o jedinečný počin, jak svým provedením, tak délkou trvání. Než vám prozradíme více, podívejte se na promo video. Chtěli byste si dopřát takový zážitek a vžít se do role slavného Hercula Poirota?

Outi Lahtinen, marketingová manažerka pro Finské státní dráhy, k celému projektu uvedla: „Jsme partnerem Nordisk Film, kteří tento film uvádí ve finských kinech, a vycítili jsme zde skvělou příležitost pro realizování projektu a posílení našich vztahů. Navíc řešení hádanek je základním principem únikových her, takže je to skutečně skvělé propojení. Současně tak potěšíme fanoušky filmu a únikových místností”.

Jednotlivé úkoly byly inspirovány samotným filmem a z vlaku byly vyčleněny 2 samostatné vagony, kde se příběh odehrával. Hráči ovšem mohli navštívit i další tématicky laděná kupé.

Samotní hráči byli vybráni na základě online soutěže a vytvořili 2 týmy. Každý z nich byl veden jednou celebritou, konkrétně spisovatelkou Katleenou Kortesuovou a hercem Riku Nieminenem.

Jak celá hra probíhala, se můžete podívat na několika videích. Průběh celé akce byl vysílán online a přidávána průběžně na Facebook . Nejpopulárnější video má na svém kontě více než 45 tisíc zhlédnutí. Toto video najdete níže.

Escape Train live

Hyppää Escape Trainin kyytiin 13.12. klo 18.40!

Zveřejnil(a) VR - Yhteisellä matkalla dne 13. prosinec 2017

„Jedná se o příležitost vybudovat zcela nový typ hry. Skutečnost, že hra probíhá v reálném vlaku, s dalšími cestujícími na palubě, požitek ze hry ještě zvyšuje. Pokud vím, jedná se o nejdelší únikovou místnost na světě a je nám ctí, že jsme ji mohli vystavět. Je to sen, jak pro nás, tak pro hráče,” uvedla Ágnes Kaszásová z InsideOut Escape Games.

Vítězný tým vypadal na konci hry skutečně nadšeně.

Toto ovšem není jediný kulturně marketingový počin, co Finské státní dráhy připravili pro své cestující. V březnu tohoto roku pomalovali své sochy na hlavním vlakovém nádraží v Helsinkách coby frontmany kapely KISS, kteří hráli ve Finsku.

Zdroje: Adweek , Little Black Book, Lonely Planet

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: