FT: Tesco příští rok v ČR spustí online nakupování

21. 9. 2010 | ILE
Tesco se připravuje spustit v příštím roce na polském, českém a čínském trhu novou službu - online nakupování. Ta byla otestována v obchodech ve Velké Británii, Korei a Irsku a měla by se stát jedním ze stěžejních pilířů expanze Philipa Clarka, který převezme řízení Tesca od roku 2011.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Tesco se připravuje spustit v příštím roce na polském, českém a čínském trhu novou službu - online nakupování. Ta byla otestována v obchodech ve Velké Británii, Korei a Irsku a měla by se stát jedním ze stěžejních pilířů expanze Philipa Clarka, který převezme řízení Tesca od roku 2011. Informace přinesl deník Financial Times.

Projekt bude spuštěn nejprve v Polsku a během krátké chvíle se ho dočkáme i v České republice. Ve stejnou dobu bude uveden také v Číně. Pokud se osvědčí, bude služba expandovat do zbytku globálního trhu.

Tesco bylo jeden z prvních řetězců, který začal experimentovat s donáškou do domu. První služby tohoto typu nabídlo již v roce 1970, kdy se mu podařilo skloubit rozumné náklady na provoz této služby s její kvalitou. Zároveň bylo jedním z early-adopters, kteří začaly zkoumat možnosti online nakupování.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: