Galerie nabízí přes Airbnb přespání v pokoji jak z obrazu od Vincenta van Gogha

15. 2. 2016 | Petr Michl
Umělecký institut města Chicaga láká na novou výstavu nabídkou přespání v impresionistickém plátně.

Propagace Airbnb přes neobvyklé lokace je opakovaným trikem, který stále funguje. A její pozitivní efekt se nemusí odrazit pouze na samotné službě zprostředkovávající hostitelské ubytování. Skrze ní o sobě nyní dávat vědět i Umělecký institut města Chicaga, kde v neděli započala výstava zahrnující také díla Vincenta van Gogha.

Jak lze pomoci lidem přiblížit svět a emoce nejznámějšího nizozemského malíře bez toho, abyste jim řezali ucho? V kampani realizované agenturou Leo Burnett se tak děje skrze nabídku noclehu v jeho obraze. Za tím účelem byl vytvořen pokoj, který jako z oka vypadl tomu na plátně nazvaném lapidárně Ložnice. Tento pokoj je přetvořený do posledního detailu, přičemž nejdůležitější je zachycení barev jakoby nanesených rukou impresionisty.

Pokoj, jenž se nachází v prostorách galerie, je nabízen přes Airbnb za cenu 10 dolarů. Ta zahrnuje navíc dva lístky na samotnou výstavu obsahující také díla Vincenta Van Gogha, takže jde o skutečně výhodnou koupi. K dispozici bude do 10. května, ale něco nám říká, že počet zájemců i tak značně předčí volnou kapacitu.

 
Zdroj: Adweek

Kam dál?

Není to poprvé, co se na Airbnb vyskytlo neobvyklé obydlí. V minulosti se již objevily nabídky na přespání v obchodním domě IKEA v Sydney, v odstaveném letadle na amsterodamském letišti Schiphol, v kabině lanovky zavěšené v úctyhodné výšce 2 700 metrů nad mořem nebo pařížských katakombách.

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: