Gmail řekne lidem, že jste na dovolené předtím, než vám stihnou napsat

3. 9. 2019 | Petr Michl
Proč psát někomu dlouhý pracovní e-mail s akutní záležitostí, když je na dovolené? V rámci G Suite uvidí lidé „out of office“ status adresáta, jen co napíšou jeho mail.


Zdroj: Stock Photos on Shutterstock

Už se vám to určitě stalo. Neuvědomili jste si, že je kolega na dovolené, i když vám to říkal. Po zhlédnutí automatické „out of office“ odpovědi, jste pak napsali ještě mail s omluvou. Prostě zbytečná práce pro všechny strany. A přesně tomu chce Google zabránit u svého e-mailové klienta pro G Suite předplatitele.

Gmail by měl díky nové funkci rozpoznat, když si v kalendáři označíte, že budete mimo kancelář. Když vám někdo bude chtít napsat v rámci Gmailu, jen po zadání vašeho jména se mu zobrazí upozornění na váš „out of office“ status a datum, kdy budete opět dostupní. Názorně to ukazuje následující obrázek.

 

A to samé platí i pro zahájení konverzace v Hangouts.

 

Tato funkce dokáže snížit počet vyrušení lidí na dovolených a odesílajícím ušetří napsání třeba i docela dlouhého e-mailu, který by nic neřešil. Prozatím bude dostupná jen pro G Suite a bude nastavená defaultně, samozřejmě s možností ji vypnout. Rollout začal 29. srpna, všichni uživatelé G Suite by pak měli mít funkci dostupnou do 19. září.

Zdroj: Google / G Suite

Štítky dokumentu: Google

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: