Gmail umí nově překládat emaily psané v cizích jazycích

3. 5. 2012 | PeMi
Funkce automatického překladu zpráv se vypravila z Gmail labs do skutečného světa.

Automatický překlad zpráv u Gmailu již není pouhým experimentem. Emailová služba Googlu má o užitečnou funkcí navíc, dokáže automaticky překládat emaily z jednoho jazyka do druhého. Můžete se tak bavit třeba s Číňanem a jeho zprávy, které pro vás byly před chvílí jen klikyháky, si budete moc okamžitě přečíst. Pravda s kostrbatostí známou z tradičního Google překladače, budete ovšem rozumět.

Automatický překlad zpráv byl původně uveden v rámci Gmail labs již v květnu 2009 a stal se rychle hitem. Jeho využití je zřejmé, pomůže třeba byznysmenům, kteří musí komunikovat na globálních trzích. Produktový manažer Googlu Jeff Chin napsal v korporátním blogovém příspěvku o možnostech použití více: „Někteří lidé si chtějí jen přečíst zahraniční newsletter. Jiný člověk nám napsal děkovný dopis s tím, že nastavil své matce v mailu automatický překlad všeho do jejího rodného jazyka a ušetřil si tím spousty vysvětlujících telefonických hovorů… V rámci Gmail labs se jednalo o jednu z nejpopulárnějších funkcí, rozhodli jsme se proto, že má na čase dospět a vyjít do reálného světa.

Služba se stane dostupnou uživatelům Gmailu během několika dalších dní. Poté bude stačit při obdržení emailu v cizím jazyce kliknout na ikonku „Přeložit zprávu“. Ti, co dostávají pravidelně elektronickou poštu, která potřebuje překlad, si ho mohou nastavit automaticky.

 

Gmail labs jsou vývojovou přípravkou funkcí pro emailovou službu Googlu. Ne každá z nich má tak užitečné použití jako automatický překlad. S ním bylo například uvedeno vylepšení Title Tweaks. Díky němu se u záložek v prohlížeči bude objevovat v popisku v tomto pořadí Doručená pošta (počet nepřečtených mailů) - username@gmail.com - Gmail, oproti dosavadnímu Gmail – Doručená pošta (počet nepřečtených mailů) – username@gmail.com. Ocení to především ti, kteří mají ve zvyku otevírat více záložek najednou a chtějí vidět, kolik jim přibylo nových emailů.

Zdroj: www.techcrunch.com, www.mashable.com, gmailblog.blogspot.com

Štítky dokumentu: Google

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: