Google+ hází ručník do ringu. Můžete na něm používat falešná jména

17. 7. 2014 | Petr Michl
„Když nám nechcete říct vaše pravé jméno, možná byste si měli najít jinou sociální síť," řekl před 3 lety ve volném překladu CEO Googlu, Eric Schmidt. Nyní poprvé Google+ tuto politiku opouští. Váš účet se může jmenovat jakkoliv.

Když nám nechcete říct vaše pravé jméno, možná byste si měli najít jinou sociální síť," řekl před 3 lety ve volném překladu CEO Googlu, Eric Schmidt. Nyní poprvé Google+ tuto politiku opouští. Váš účet se může jmenovat jakkoliv.

Google+ měl od začátku v podmínkách, že by na něm uživatelé měli vystupovat pod svým vlastním jménem. Mnohem více to začalo lidi iritovat, když změnil možnost komentování pod YouTube videi pouze pod přihlášeným účtem Google+. Plánem bylo samozřejmě pročistit diskuze od nenávistných příspěvků. V praxi však jde vznik falešných účtů stejně těžko uhlídat a mnoho internetových hulvátů se za svou identitu kupodivu nestydí. Jedním z výsledků tak spíše bylo, že část lidí skrývajících se předtím za nickem se komentování na YouTube vzdala.

Google poprvé začal přehodnocovat svůj postoj v lednu 2012, tehdy dovolil přidat přezdívku  a uvést ženám i jejich jméno za svobodna - tyto údaje se ovšem stále objevovali vedle zvoleného jména a příjmení. Nemluvě o tom, že ne všechny přezdívky prošly cenzurou.

Nyní ovšem nastala změna. Google ji oznámil skrze svou Google+ stránku a omluvil se, že mu trvalo tak dlouho dojít k podobnému rozhodnutí.  Konkrétně sdělil:

Vím, že po této změně už nějakou dobu voláte. Víme, že naše politika ohledně jmen byla nejasná a to vedlo k některým zbytečně obtížným zážitkům pro naše uživatele. Omlouváme se za to a doufáme, že dnešní změna bude krokem přispěje k tomu, aby byl Google+ přívětivým místem, kterým ho chceme mít."

Dáváme plusové body za přímost. Upřímnější: Pořádně jsme to pohnojili," od velké korporace totiž jen tak neuslyšíte.

Zdroj: TechCrunch

Štítky dokumentu: Google Google+

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: