Google+ přidává funkcionalitu, kterou Facebook již nemá: Ankety

13. 10. 2014 | Petr Michl
Co má Google+, co Facebook ne? Nyní to je i možnost příspěvků osobních profilů i firemních stránek ve formě anket.

Co má Google+, co Facebook ne? Nyní to je i možnost příspěvků osobních profilů i firemních stránek ve formě anket.

Ano, tento prvek pojmenovaný jako Ask Question"Facebook měl, ale v roce 2012 ho zrušil pro uživatelské účty a loni i pro stránky. Uváděl přitom, že se přeci jde zeptat otázkou v textu příspěvků a poslechnout si názory v komentářích. Nedá se říct, že by toto byl většinový názor uživatelů. Například ignorovaná nesouhlasná vyjádření v této diskuzi na Facebook Help Community o něčem svědčí. Nyní tak tato funkcionalita zbývá na FB jen skupinám (Groups).

Některé kroky v nedávné době vedly ke spekulacím, že Google už ke Google+ staví svá záda a nefiguruje v jeho dalších plánech. I tato malá změna ale naznačuje, že vůle dát něco navíc než největší konkurent v podobě Facebooku tu stále je.

Vyřčené otázky mohou mít až 5 odpovědí. Nejpopulárnější ale budou jistě tyto obrázkové rozstřely", u nichž je vidět po dání odpovědi ve spodní části snímků dosavadní stav hlasování.Portál The Next Web už dokonce předvedl, jaký má nový prvek potenciál, když ho zkombinoval s další věcí, kterou Facebook nemá - tedy s GIFy.Funkcionalita bude k dispozici všem uživatelům i stránkám během několika týdnů.

Zdroj: MarketingLand

Štítky dokumentu: Google Google+

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: