Google bude prodávat knihy vydavatelství Hachette Livre

8. 8. 2011 | VB
Společnost Google uzavřela smlouvu s francouzským vydavatelstvím Hachette Livre. Do konce roku bude prodávat jejich knihy na Google eBookStore.

Společnost Google oznámila, že podepsala smlouvu s francouzským vydavatelstvím Hachette Livre. Na základě této smlouvy chce Google spustit francouzskou verzi online ochodu Google eBookStore. Zde by měl pak do konce letošního roku prodávat knihy zmíněného vydavatelství.


Obě společnosti však měly v minulosti spory kvůli nedodržování autorských práv. Velkým francouzským vydavatelstvím se nelíbí, že se v Google Books objevují úryvky z knih, které stále podléhají autorským právům. Soudní spor vedou například vydavatelství Gallimard nebo Albin Michel. V roce 2009 dal soud francouzskému vydavatelství La Martiniere za pravdu a Google od té doby nesmí zveřejňovat jejich knihy.


Společnost Google prý doufá, že tato dohoda změní pohled na věc některých vydavatelství a jejich negativní postoj tak nebude nutný. Podle Simona Morrisona by firma ráda zrealizovala podobnou spolupráci i s dalšími vydavatelstvími.


Zdroj: www. nytimes.com
 

Štítky dokumentu: Google

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: