Google chystá YouTube bez reklam. Nebude to zadarmo

29. 11. 2013 | Petr Michl

Google prý chystá další placenou hudební streamovanou službu, a měla by být na YouTube. Možná se sami podivíte: „Dává to smysl? Když je tu Google Play a YouTube je už nyní služba se streamovanou (také) hudbou, navíc zadarmo." Tuto zprávu přinesl portál AndroidPolice, který ji vyčetl zahrabanou v kódu YouTube. Díky tomu víme, že „kódové označení" služby je MusicPass. Lidé z AndroidPolice z kódu vystudovali i funkcionality, které by „placený YouTube" měly zdobit.

Mezi ně patří „nepřerušované přehrávání", offline video mód a možnost poslechu i při používání jiných aplikací. První ze zmíněných položek znamená v lidské řeči: „bez reklam". Asi největší argument pro mnoho lidí, kteří si třeba rádi pustí na YT svůj oblíbený playlist, ale musí u každé 2-3 písničky vytrpět „100 tabletů týdně" nebo nějakou jinou komerční vložku.

Stahování videa bude údajně možné až na 48 hodin, a to ve standardní kvalitě 360p nebo v HD rozlišení (720p). Podobně jako fungování na pozadí spuštěných aplikací toto ocení především mobilní uživatelé, kteří si chtějí přednastavit „muziku na cesty" a nechtějí obětovat FUP.

Dle Techcrunch je zřejmé, že YouTube na podobné službě vážně pracuje a měla by být k dispozici v nedaleké budoucnosti. Počítá ale s tím, že se spuštění bude protahovat kvůli nutnosti dohod o licenčních podmínkách s velkými mediálními společnostmi typu Vevo, které mají na YT obsah těch nejposlouchanějších interpretů. Mít dvě placené streamované služby může být pro Google poměrně risk. Odhadujeme, že cena za  „YouTube verzi" bez reklam bude muset být výrazně levnější než u Google Play.

Štítky dokumentu: YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: