Google Glass aplikace, které pomáhají

22. 1. 2014 | Irena Šovčíková
Google Glass sice ještě nejsou veřejně v prodeji, už ale vzniká spousta aplikací, které nám můžou usnadnit(a možná i zachránit) život.

Google Glass nemusí být jen moderní technologická hračka. Někdy můžou pomáhat při efektivním nákupu potravin, nebo při hašení požáru. Ačkoliv není tahle technologická vychytávka ještě veřejně v prodeji, vývojáři pilně pracují na všech možných aplikacích.

Hasičské jednotky každý den a dost možná i právě teď bojují s požáry, které můžou a nemusí ohrožovat lidské životy. Hasič a programátor - samouk, Patrick Jackson dostal nápad, jak by mohly být Google Glass nápomocné i v jeho náročné profesi. Začal proto pracovat na aplikaci a podle všech odhadů by ji měl mít hotovou v nejbližších šesti měsících. Co tedy bude jeho dílo umět? V současnosti dokáže pomoct s malými úkoly, jako je příjimání zpráv z dispečingu nebo vyhledání nejbližších hydrantů. Ve finální verzi by ale aplikace měla umět stáhnout plány budov a podlaží, což by požárníkům výrazně usnadnilo orientaci v neznámých protostorech.Pomoci by měla i při vyprošťování zraněných z vozidla. Jedno je ale jasné - brýle se budou využívat pouze při práci podpůrných operacích vně budovy (rozdělování pokynů, mapování situace atd.) - nikoliv v samotných hořících budovách. Brýle se totiž nevejdou pod hasičskou masku. Navíc by se tak více vystavovaly riziku zničení a to by vzhledem k tomu, že cena asi nebude úplně nízká nebylo ideální.

Málokdo si pravidelné nakupování potravin užívá a snaží se ho co nejvíce zefektivnit. Nejjednoduší metodou je klasická tužka s papírem, jenže to maximálně zkrátí dobu přemýšlení nad tím, co máte nakoupit. Ale když v obchodě zase změní lokaci jednotlivých potravin, nebo daný obchod tak moc neznáte? Pravděpodobně budete pobíhat z místa na místo a o efektivitě se nebude dát mluvit. S Google Glass to ale může vypadat úplně jinak. Výrobce potravin ConAgra Foods a Google divize pro retail marketing se dali dohromady a vzniklo video, ve kterém můžeme vidět, jak nám Google Glass můžou usnadnit nakupování - mapa obchodu přímo podle nákupního seznamu, informace o nutričních hodnotách a složení, nákupní seznam. Prostě všechno, co potřebujete pro rychlý efektivní nákup. Zatím se jedná jen o video, ale snad dojde i na konkrétní aplikaci.

Kromě  nakupování a boje s ohněm můžou Google Glass pomáhat i při prevenci usínání za volantem. Aplikace DriveSafe by měla řidiče upozornit v případě, že začnou usínat.


Stačí jen aplikaci aktivovat verbálním příkazem "Ok, Glass, keep me awake" a software se díky senzorům postará o zbytek. Takové využití je ale minimálně opředené otázkami, protože dle dopravních expertů je využití Google Glass vyrušující a tedy za volantem zakázané.

Zdroj: Mashable

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: