Google mění strukturu. Nyní patří pod mateřskou společnost Alphabet

11. 8. 2015 | Petr Michl
Google už není sirotek, v pokročilém věku dostal matku Aneb Google totálně pozměnil strukturu. Bude nyní patřit pod nově vytvořenou společnost Alphabet.

Seznamte se s Abecedou. Tou, která pohltila Google. Google totálně pozměnil strukturu své společnosti. Samotný Google bude nyní patřit pod nově vytvořenou společnost Alphabet, jež má zastřešovat Google i další podnikatelské aktivity. Navíc byl oznámen i nový CEO Googlu, Sundar Pichai.

CEO Alphabet nebude nikdo jiný než jeden za zakladatelů Googlu, Larry Page. Ten v blogovém příspěvku nazvaném provokativně „G is for Google“ říká:

„Sergey a já jsme vážně ponořeni do startu nových projektů. Alphabet zahrnuje také naši X Lab, která je akcelerátorem projektů jako Wing, naší snahy z oblasti dronů. Jsme také zaměřeni na posílení naší investiční složky, Venture Capital, jež je také součástí nové struktury.“Alphabet má být především seskupením společností. Tou největší z nich je pochopitelně Google. Je ale logické, že něco bude z pod jeho křídel vyňato. Nový Google  tak bude „lehčí“ o několik inovačních projektů.

Změna struktury s sebou nese pochopitelně i personální změny. Mimo zmíněného nového CEO Googlu v podobě Sundara Pichaie se stává prezidentem celé skupiny Alphabet Sergey Brin. Pro dosavadního CEO Googlu, Erica Schimdta, byla vytvořená pozice předsedy.

„Naše společnost nyní funguje dobře, ale domníváme se, že ji můžeme udělat čistší a více zodpovědnou. Proto vytváříme novou společnost nazvanou Alphabet. Jsem nadšený z toho, že budu -s pomocí svého schopného partnera Sergeye jako prezidenta – řídit Alphabet z pozice CEO,“ uvedl Larry Page.

Co může být důvodem změny? Například větší možnost budovat značku konkrétním projektům. Pokud se navíc něco nepovede, nebudete to ohrožovat přímo jméno Google. Portfolio jeho aktivit bude nyní zmenšeno na jádro jeho byznysu, tedy na vyhledávání, reklamy, aplikace, YouTube, Android a související technickou infrastrukturu. Pod Alphabet bude samostatně náležet například Nest, akvizice Googlu vyrábějící inteligentní termostaty dávané za vzor skvělé uživatelské přívětivosti.
Dalším velkým důvodem bude volnější struktura řízení dávající větší šanci uspět jednotlivým projektům bez většího množství úrovní manažerů, než je nezbytně nutné.

Akcie, které jsou nyní spojené s Googlem, přejdou pod jméno Alphabet, kódové označení akciového titulu ovšem zůstane GOOGL A GOOG. Akciový trh na tuto novinku zareagoval dobře. Krátce po oznámené novinky stouply akcie Googlu o 5 %.

Perlička na závěr. URL webové stránky společnosti Alphabet je abc.xyz, nikoliv alphabet.com. Jak je zřejmé, ani Google si neumí pohlídat domény.

Zdroj: G is for Google

Štítky dokumentu: Google
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: