Google možná koupil Groupon, cena měla překročit 2,5 miliardy dolarů

1. 12. 2010 | TAM
Internetem od včerejšího odpoledne kolují oficiálně nepotvrzené informace, podle kterých Google koupil za 2,5 miliardy dolarů (přibližně 48 miliard korun) a podle některých zdrojů dokonce za 4 miliardy dolarů (asi 76,5 milardy korun) zřejmě nejznámější službu hromadného slevového nakupování Groupon.

Groupon, zdroj: www.groupon.com

Internetem od včerejšího odpoledne kolují oficiálně nepotvrzené informace, podle kterých Google koupil za 2,5 miliardy dolarů (přibližně 48 miliard korun) a podle některých zdrojů dokonce za 4 miliardy dolarů (asi 76,5 milardy korun) zřejmě nejznámější službu hromadného slevového nakupování Groupon. Zprávu nezávisle na sobě přinesly blogy jako Tech Crunch nebo Mashable a zabývají se jí také ekonomické rubriky největších listů USA. Google ani Groupon se však ke zprávě podle předpokladu nevyjádřili.

A že by Groupon mohl být pro Google zlatým dolem, to není zřejmě nutné připomínat. Služba, která startovala teprve před dvěma lety má v současné době odhadovanou hodnotu 1,3 miliardy dolarů, přičemž měsíčně na proběhlých transakcích vydělá zhruba padesát milionů dolarů. Groupon má v současné době kolem 20 milionů přihlášených uživatelů a jeho slevy pokrývají přibližně 300 měst z celého světa.

Jak upozorňuje server E15.cz, je pravděpodobné, že Google se bude snažit získat některé velké a progresivní hráče na trhu. V současnosti má mít k dispozici hotovost ve výši 33 miliard dolarů které chce vhodným způsobem proinvestovat. Koupě Grouponu by tak byla logickým krokem.

Štítky dokumentu: Google

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: