Google možná opustí čínský trh

13. 1. 2010 | RaTP
Radikální řešení ve věci cenzury vlastních projektů, které v Číně musí podstoupit téměř všechny společnosti, nastínil Google. Podle něj je totiž stávající situace v Číně natolik nepřijatelná, že možná opustí tamní trh. Poslední kapkou se staly hackerské útoky na emailové účty čínských aktivistů za lidská práva, které má pravděpodobně na svědomí správa země.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Radikální řešení ve věci cenzury vlastních projektů, které v Číně musí podstoupit téměř všechny společnosti, nastínil Google. Podle něj je totiž stávající situace v Číně natolik nepřijatelná, že možná opustí tamní trh.
Poslední kapkou se staly hackerské útoky na emailové účty čínských aktivistů za lidská práva, které má pravděpodobně na svědomí správa země.
Google, který při vstupu na čínský trh přijal požadavky na cenzuru vyhledávání a byl za to ostře kritizován, nyní otáčí kormidlo do klidnějších vod.
"Důvodem, kromě zmiňované cenzury také může být fakt, že Googlu se v Číně dlouhodobě nedaří dobýt tamní trh, který je ovládán společností Baidu. Odchod z čínského trhu je sice radikálním řešením, ale ne zas tak bolestivým, jak by se mohlo zdát," komentuje nastálou situaci Elena Györ, komentátorka při APA.

Štítky dokumentu: Google

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: