Google otevírá pozici Pokémon Master(a)

1. 4. 2014 | Petr Michl
Nejlepší aprílový žert? Chyťte v Google Maps všechny Pokémony a staňte se zaměstnancem Googlu s pyšným titulem Pokémon Master.

Ano, je prvního dubna a to znamená, že i v korporátním světě je čas na trochu té legrace. Letos rozhodně nezůstal pozadu Google, který se rozhodl svůj aprílový žert dotáhnout opravdu daleko.

Natočil falešnou reklamu pro hru plnou Pokémonů.  V čem spočívá? Stačí mít nainstalovanou poslední verzi map pro iOS či Android a pak už jen pochytat všechny Pokémony. Jejich polohu najdete v Google Maps. Ve videu je hra svázaná s augmentovanou realitou a Pikačů a jeho kolegové na vás čekají v reálném světě - třeba v jeskyni po zdolání strmé skály, na poušti nebo si je musíte vylovit z moře.

Ten, kdo chytí do 2. dubna 2 hodin ráno pacifického času všech 150 Pokémonů, se kvalifikuje o finální souboj o práci pro Google. Vítěz bude mít na vizitce pyšný titul Pokémon Master.

Ač to zní jako skvělý nápad, bohužel to je stále jen aprílový vtip. Naštěstí má ale přeci jenom nějaký hmatatelný přesah. Pokémony můžete v posledních verzích Google Maps pro Android a iOS skutečně najít a chytit. Malá nápověda: začněte u sídla Googlu v Mountain View, kde je nyní Googleplex přejmenován na Pokecenter. Adresa je 1600 Amphitheatre Pkwy, Mountain View.

Gotta catch 'em all!

Štítky dokumentu: Virální marketing

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: