Google plánuje aplikaci YouTube for Kids

23. 2. 2015 | Petr Michl

A co děti, mají se kde dívat na videa? Google na tuto otázku už dlouho odpovídá odkazem na YouTube. Nyní má navíc plány na spuštění YouTube for Kids, aplikace, která by měla vytvořit YouTube s lepším ovládáním a filtrovaným obsahem vhodným i pro ty nejmenší. Dle USA Today by se měla objevit v Google Play během dnešního pondělí 23. února.

Děti YouTube milují. Jsou na něm pohádky i vzdělávací programy, ale bylo by naivní myslet si, že na něm sledují pouze výuku matematiky s Khan Academy (či její do češtiny přeloženou verzí, Khanovou školou - pozn. red). Nevhodný obsah je vždy jen pár kliků daleko. „Rodiče se nás neustále ptali, zdali nemůžeme udělat YouTube lepším místem pro jejich děti," uvedla pro USA Today produktová manažerka Googlu Shimrit Ben-Yair. Aplikace YouTube for Kids má být odpovědí na tyto otázky.


Ukázka zamýšleného vzhledu aplikace. Zdroj: USA Today

Její zaměření je primárně pro děti ve věku 10 let a níže. Bude poskytovat omezený rozsah obsahu, ale i vylepšené uživatelské rozhraní. To by mělo mít větší ikony videí, ale i propracovanější vyhledávání na základě rozpoznání hlasu, aby nemuselo být spoléháno na psané dotazy dětí. Pochopitelné je, že vyhledávání neposkytne výsledky k obsahu, jež se pro děti nehodí. Bude mít ale i několik funkcí pro správu aplikace rodiči. Tím nejvýznamnějším prvkem má být schopnost stanovit maximální počet hodin a minut, které budou moci děti denně v aplikaci strávit.

Aplikace bude zdarma. Není údajně vyloučena ale i prémiová varianta za blíže nespecifikovaný měsíční poplatek. Benefitem by mohlo být například prostředí prosté reklam.

Doplnění (23. 2.): Android aplikaci najdete zde, je dostupná i na iTunes - v tuto chvíli ovšem jen pro americké uživatele.

Zdroj: USA Today. Android Police

Štítky dokumentu: YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: