Google plánuje otevření prvního kamenného obchodu

10. 2. 2012 | BD
Google zvažuje vstoupení do světa retailu, jeho první obchod by stál v Dublinu.

Google zvažuje otevření kamenného maloobchodu v Dublinu. Co hodlá prodávat se ale zatím neví. Více informací je alespoň o místu, na kterém se hodlá zabydlet. V Dublinském komplexu kanceláří Montevetro. Obchod by měl zabírat několik pater o celkové ploše 123 metrů čtverečných.

 

Google prozatím žádný kamenný obchod pro veřejnost nemá, ten dublinský by byl první. V Kalifornii je obchod s zbožím firmy Google, ale není veřejně přístupný. Loni Google otevřel své zastoupení zaměřené na laptopy, Chromebooky, v londýnské pobočce Currys a PC Worldu, ale nyní má zájem o prostor, kde by se prodávalo jen zboží od Googlu.
V současné době je možné zakoupit si různé produkty a výrobky s logem Googlu pouze na internetu v Google Store nebo na portálu Zazzle Google Doodle store, který nabízí produkty se speciálními logy Googlu.

 

V technologickém odvětví jdou poslední dobou kamenné obchody na dračku. Nejvíc obchodů ma Apple. I Microsoft má po Americe celou řadu obchodů. Prozatím jich má 15, ale plánuje dalších 75. Aukční portál eBay otevřel kamenný obchod v Londýně před Vánoci a šušká se, že po kamenném obchodě pokukuje i Amazon.

Zdroje: www.thenextweb.com, www.businessweek.com

Štítky dokumentu: Google Podpora prodeje

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: