Google přislíbil ÚOOU poskytnout doplňující informace

21. 12. 2009 | RaTP
Google, který je v tuzemsku v současné době "propírán" ve věci chybějící české registrace pro práci s osobními údaji a daty přislíbil, že bude s ÚOOU spolupracovat a dodá mu veškeré potřebné podklady pro zpětné získání povolení. Google v průběhu tohoto roku pořizovatl pro projekt Street View panoramatické fotografie některých českých měst.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Google, který je v tuzemsku v současné době "propírán" ve věci chybějící české registrace pro práci s osobními údaji a daty přislíbil, že bude s ÚOOU spolupracovat a dodá mu veškeré potřebné podklady pro zpětné získání povolení.
Google v průběhu tohoto roku pořizovatl pro projekt Street View panoramatické fotografie některých českých měst, přičemž mu pochopitelně neunikly kolem procházející lidé a projíždějící automobily. Přestože ve finální aplikaci dochází k rozmazávání citlivých údajů, ÚOOU zajímá, jak je naloženo se surovými daty.
„Bereme ochranu soukromí velmi vážně, proto jsme s Úřadem na ochranu osobních údajů byli v kontaktu a úzce spolupracovali ještě před začátkem jízdy Street View aut. Zároveň jsme úřadu poskytli informace, o které nás jeho pracovníci žádali,“ prohlásila Janka Zichová, PR manažerka českého Googlu. „Samozřejmě, v případě potřeby jsme otevřeni dalšímu setkání a doložení informací o službě Street View, stejně tak i o naší technologii pro rozmazávání obličejů a poznávacích značek, kterou neustále vylepšujeme.“
Přestože celý postup Googlu je pravděpodobně napadnutelný, bude platit, že kde není žalobce, není soudce.

Štítky dokumentu: Google

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: