Google testuje propagaci Chromu v novinách

23. 11. 2010 | JTO
Google se postupně připravuje na uvedení svého nového operačního systému Chrome a testuje nejrůznější formy jeho možné propagace. V s reklamami na prohlížeč Chrome se tak máme možnost setkat i v tradičních mediatypech. Nejnověji reklamu na Chrome mohli shlédnout čtenáři sobotních Los Angeles Times.

Chrome, zdroj: www.google.com

Google se postupně připravuje na uvedení svého nového operačního systému Chrome a testuje nejrůznější formy jeho možné propagace. S reklamami na prohlížeč Chrome se tak máme možnost setkat i v tradičních mediatypech. Nejnověji reklamu na Chrome mohli shlédnout čtenáři sobotních Los Angeles Times.

Nad efektivitou takovéto reklamy se pozastavila velká část osobností z "online světa" - například Danny Sullivan, který reklamu komentoval na svém blogu Search Engine Land. Efektivita je podle většiny komentátorů sporná.
Pravděpodobná je však varianta, že Google testuje i méně tradiční kanály a hodnotí jejich efektivitu. Stačí vzpomenout na jeho vstup do světa TV reklam se spotem "Láska z Paříže". Výsledky tohoto zkoumání pak pravděpodobně zhodnotí při tvorbě kampaně pro podporu operačního systému Chrome. Ale to jsme již zmiňovali.

Štítky dokumentu: Google

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: