Google Treks - lákavé obrázky z cest

19. 9. 2013 | beda
S Google Treks v podmořském světě Galapág i v základním táboře na Mount Everestu

Cestovat prstem po mapě s příchodem Google Maps a posléze Street View už docela vyšlo z módy. Google nabízí těm, co se chtějí podívat do zahraničí i ze své domácí pohovky v obývacím pokoji nesrovnatelně detailnější a navíc interkativní záběry - Google Treks.

Google ke klasickým místům snímaných z jedoucího vozidla přidal i obrázky z míst, kam se běžně s takovým dopravním prostředkem člověk nedostane. Nadšení cestovatelé po celém světě na sebe připnuli batoh s kamerou, aby mohli ostatním ukázat, jak krásná jsou odlehlejší místa nebo vrcholky známých staveb. S Google Treks se můžete podívat na Galapágách i pod hladinu moře, projdete celou Eiffelovu věž a podíváte se, jak vypadá základní tábor na Mount Everestu. K dispozici jsou “domácím cestovatelům” nejen úchvatné obrázky, ale i informace o jednotlivých místech. Cesta, kterou se Google průzkumnící vydali, je v mapě zvýrazněna a můžete se tak vydat po jejich stopách.

Google Treks jsou novým způsobem vizuální prezentace. Fotografie a moderní technika vytváří dohromady dechberoucí pohledy na okolní svět. “Jakmile jim jednou lidé přivyknou, běžné fotografie jim už možná stačit nebudou,” myslí si lidé u Googlu. Google Treks jsou jednou z fází ve vizuální evoluci. Fotografové, kteří budou chtít udržet krok, budou muset přistoupit na použití moderních technologií v širším měřítku.

Google Treks jsou označovány jako interaktivní panoramata. Misto statických obrázků nabízí detailní náhled na deset míst z různých koutů světa. Brzy by se měly objevit i záběry z Benátek. Jaká další místa přibudou zatím Google neví. Záleží na tom, kam se lidé rozhodnou se speciální snímací technikou ještě vydat.

Zdroj: www.mashable.com

Štítky dokumentu: Google

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: