Google začíná opět fotit česká města a památky

24. 6. 2011 | ZeB
Google opět rozšiřuje svou službu Google Street View.

Speciálně upravená auta společnosti Google opět vyjedou do ulic českých měst. Firma totiž v květnu získala znovu registraci od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže pro sběr a zpracování fotografií.

Google v květnu po více než roce dostal znovu registraci od Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) pro sběr a zpracování fotografií. Předchozí focení vadilo ochráncům soukromí a proto ÚOOÚ zahájil s Googlem řízení.

V rámci něj se musela firma zavázat, že sníží stožár na vozidlech s kamerou a že bude informovat příslušné obce i veřejnost. 

 Speciální tříkolky se podívají i tam, kam se auta běžně nedostanou. Auta by se měla rozjet  například do Hradce Králové, Zlína, Karlových Varů, nebo Jihlavy. 

Z významných kulturních památek by mohly být nafoceny například hrady Bezděz, Karlštejn, Loket, zámky Zbiroh a Dobříš. Focení nových míst bude probíhat po celé České republice v průběhu letních měsíců.

Street View je funkce Map Google, která umožňuje uživatelům prohlížet si snímky ulic různých měst a krajiny na celém světě v 360 stupňovém pohledu.

Zdroj: www.tech.ihned.cz
 

Štítky dokumentu: Google

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: