Hit the Bitch: Co je tohle za kampaň?

26. 11. 2009 | RaTP
S kampaněmi, které se snaží vtáhnout recipienta přímo do děje, se roztrhl pytel. Přestože se v některých případech ukázalo, že to má smysl, ještě to neznamená, že tento koncept bude vždy to pravé ořechové. Stejně tak v dánské kampani s názvem "Hit the Bitch", jež má upozorňovat na problematiku domácího násilí.

Domestic Violence

S kampaněmi, které se snaží vtáhnout recipienta přímo do děje, se roztrhl pytel. Přestože se v některých případech ukázalo, že to má smysl, ještě to neznamená, že tento koncept bude vždy to pravé ořechové. Stejně tak v dánské kampani s názvem "Hit the Bitch" sdružení The NGO for Children exposed to Violence at Home, jež má upozorňovat na problematiku domácího násilí.
V jejím rámci si totiž můžete sami vyzkoušet roli násilníka, a to způsobem, který je přinejmenším zarážející. Ve flashové aplikaci proti vám stojí žena, jež vás slovně uráží, vy ovládáte buď virtuální ruku, anebo použijete webcameru, která bude snímat vaši vlastní, a máte možnost jí za každou nadávku udeřit. Ženě pak přibývají trhliny a monokly. Vy pak sbíráte procenta, která určují, jak moc velcí gauneři jste.

Když po několikerém fackování žena upadne na zem, dozvíte se, že jste stoprocentní idioti. Tolik v kostce.
Po obrovském zájmu z celého světa provozovatel aplikace nejprve zakázal přístup všem mimodánským IP adresám, poté aplikaci zcela stáhl. Kampaň však získala takovou "oblibu", že je již v mnohých kopiích umístěna na jiných webech. Vyzkoušet si ji můžete například zde.

Kampaň se pravděpodobně se stane učebnicovým příkladem nezvládnutého záměru, který velmi věrně otočil to, za co bojoval. Ostatně, pokud máte silný žaludek, posuďte to sami.

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: