Holandské designové studio netrpí přesčasy. V 6 večer tam vyjedou počítače ke stropu

26. 9. 2014 | Petr Michl
Vyhledejte si hashtag #agencylife a ozáří vás v šeru svítící obrazovky a zalijí hektolitry kafe. V jedné holandské agentuře to mají ale jinak. S šestou hodinou večerní automaticky vyjedou stoly i s počítači ke stropu.

Grafici, marketéři, PR manažeři - všechno ta stejná sorta, která častěji, než je zdrávo, vysedává u klávesnice po nocích.  Vyhledejte si hashtag #agencylife a ozáří vás v šeru svítící obrazovky a zalijí hektolitry kafe.

Úplně jiný režim mají v kanceláři designového studia Heldergroen z Amsterdamu. Tady se prostě po večerech nepracuje. V 18 hodin stoly vyjedou po ocelových lanech vzhůru.Stane se tak bez pardonu, včetně na pevno připevněných počítačů a všeho, co je na stole. Případnou bagetu musíte stihnout shrábnout z desky, dokud nevyšplhá příliš vysoko. Pak stačí jen uklidit židle a dostanete volný prostor. „... taneční sál, místnost pro cvičení jógy... nebo cokoliv dalšího, co vás napadne. Parket je váš,"  popsal možná využití creative direcotr agentury, Sander Veenendaal portálu Fast Company. Ostatně podívejte se na reportáž, které pár takových večerů v kanceláři zachycuje.
Jako ilustrace mohou také sloužit tři fotografie z toho samého bodu.


Koncept byl navržen architektonickým studiem, Zecc Architects. Tento prostor rozhodně pracuje ve prospěch Heldergroen minimálně z mediálního hlediska. Samozřejmě nemůžeme vědět, jestli grafici nemusí dodělávat svou práci doma po nocích. Spousta potenciálních zaměstnanců ovšem dostane signál, že „tady se dbá na rovnováhu mezi prací a soukromým životem".  Ani bychom se nedivili, kdy by díky tomu získali nejednu zakázku.

Zdroj: Fast Company, Zecc Architects

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.