Holokolo přináší unikátní cyklodres z dílny autistického umělce Matěje Hoška

30. 6. 2022 | Petr Michl
Na mapě na dresech Holokola z ruky Matěje Hoška jsou ve tvaru kola vyobrazena všechna důležitá jména světové cyklistiky, která jsou usazena jako stanice na linkách nejprestižnějších cyklistických závodů - od Tour de France přes Giro až po Vueltu.

Detail grafiky na dresech. Zdroj: Holokolo


Společnost Holokolo se spojila s mladým autistickým designerem Matějem Hoškem, který miluje kreslení dopravních map, a společně vytvořili cyklistický dres s originálním designem. Dres má na sobě potisk ve stylu mapy metra, jehož linky nesou názvy slavných cyklistických závodů a stanice jména nejúspěšnějších světových cyklistů. Dres v dámském i pánském provedení bude k dostání v šesti evropských zemích, kde značka Holokolo působí.

Matěj Hošek se narodil v roce 2004 s poruchou autistického spektra a už od dětství se jeho největší láskou stalo malování map. Fascinace přesnou logikou a krásou dopravních plánů mu do života vnesla radost a zároveň koníček, který s ním sdílí celá jeho rodina. Díky Matějovu výtvarnému nadání, vášni pro veřejnou dopravu a kreslení precizních dopravních map vznikl nejen nespočet jeho vlastních nákresů, ale také rodinná značka Maappi, která chce pomáhat dalším lidem s handicapem.


Zdroj: Holokolo

Matěj miluje cyklistiku, stejně jako my v Holokolo. Proto bylo jen otázkou času, kdy zrealizujeme nějaký společný projekt,“ říká Andrea Podstrelencová, CEO společnosti Holokolo, která milovníkům cyklistiky přináší pestrý výběr doplňků a oblečení. „Ze spolupráce s Matějem máme velkou radost. Rádi dáváme prostor mladým designérům, a když ještě sdílí naši vášeň pro cyklistiku, jde to na výsledku velmi pozitivně znát,“ pochvaluje si.

Matěj Hošek ke spolupráci dodává:

Podílet se na tvorbě cyklistického dresu byl pro mě zážitek. Jízda na kole je mou vášní stejně jako malování. Jezdím na kole už od ‚dětské sedačky'. Při jízdě na kole si máma mohla odpočinout, protože když se mnou brázdila silnice, byl jsem klidný a spokojený. Od té doby spolu podnikáme cyklo výlety a upouštíme páru dál. Už se těšíme, až si dres oblékneme."


Matěj Hošek v dresu. Zdroj: Holokolo

Pohodlný bílý dres s hravým designem inspirovaným dopravní sítí metra a ikonickými jmény cyklistického světa osloví každého, kdo miluje volný čas strávený jízdou na kole. Novinku uvede Holokolo na trh nejen v Česku, ale i v Polsku, Maďarsku, Slovinsku, Rumunsku a samozřejmě i na Slovensku, kde má společnost své sídlo, a Matějovo dílo tak oblečou cyklisté takřka po celé Evropě.

 

Tip redakce


Zdroj: DPP

Maappi Matěje Hoška nezdobí rozhodně první produkt. Už před 4 lety vznikly ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prayhy tenisky Converse s mapou stanic metra. Doteď je můžete na fanshopu DPP koupit.   

Štítky dokumentu: Budování značky

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: