HP kupuje Palm za 1,2 miliardy dolarů

30. 4. 2010 | ILE
Palm má nového majitele. Společnost, která kdysi postavila segment chytrých telefonů na nohy dlouhodobě bojovala s rostoucí konkurencí a nakonec se rozhodla sama najít vhodného kupce, který ji opět postaví na nohy. Přestože se nejčastěji mluvilo o taiwanském HTC, čínském Lenovu nebo americkém Dellu, nvým majitelem se nakonec stal Hewlett-Packard.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Palm má nového majitele. Společnost, která kdysi postavila segment chytrých telefonů na nohy dlouhodobě bojovala s rostoucí konkurencí a nakonec se rozhodla sama najít vhodného kupce, který ji opět postaví na nohy. Přestože se nejčastěji mluvilo o taiwanském HTC, čínském Lenovu nebo americkém Dellu, novým majitelem se nakonec stal Hewlett-Packard.

A jak se zdá, uspěl právě díky ceně, kterou byl ochoten zaplatit. Původní analytické odhady hovořily o 870 milionech dolarů jakožto pravděpodobném stropu. Nabídka HP byla přitom o 150 milionů dolarů vyšší.
Palm má v současné době 6% podíl na trhu se smartphony a HP má být podle CEO Jonna Rubsteina tím pravým partnerem, který tuto hodnotu v následujícíh letech znásobí.

Štítky dokumentu: Mobilní zařízení

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: