HTC žaluje Apple kvůli porušení patentů

17. 8. 2011 | VOt
Tchajwanská firma vyrábějící mobilní telefony žaluje u amerického soudu společnost Apple. Ta prý porušila patenty při výrobě některých přístrojů.

Společnost Apple před časem žalovala výrobce mobilních telefonů HTC. Nyní se karta obrátila. Tchajwanská firma teď žaluje u amerického soudu Apple za porušení patentů. Stížnost podala včera ve Washingtonu.


Společnost HTC, která je v Asii druhým největším výrobcem smartphonů, se dožaduje zákazu prodeje některých výrobků od Applu na území Spojených států. Patenty byly prý porušeny v případě výroby počítačů Mac, iPadu a iPhonů. HTC rovněž požaduje od americké společnosti finanční odškodnění.


„Apple musí zastavit porušování patentů. Tuto akci bereme jako ochranu našeho duševního vlastnictví a především zákazníků, kteří používají naše mobilní telefony,“ říká Grace Lei z generální rady HTC.


Obě firmy jsou součástí patentové války mezi výrobci smartphonů. Společnosti se začaly soudit už v loňském roce, kdy Apple obvinil HTC z porušení zhruba dvaceti patentů.

 

Zdroj: www.bloomberg.com
 

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: