Hudební stanice MTV slaví 30 let

1. 8. 2011 | BVo
Nejslavnější hudební stanice MTV dnes slaví 30 let od zahájení vysílání. Přestože už není jediným hudebním kanálem, má stále věrné zástupy fanoušků a diváků.

Je to přesně třicet let, kdy 1. srpna 1981 zahájila vysílání americká hudební televize MTV. Byla založena společností Warner a AmEx. Televize se od počátku zaměřila na vysílání videoklipů, což tehdy nebylo běžné. Vůbec první video, které MTV odvysílala, byl videoklip s příznačným názvem Video Killed The Radio Stars od britské skupiny The Buggles.


Od 80. let platí, že zpěvák, zpěvačka či skupina, kteří nemají videoklip na MTV, jakoby ani nebyli. MTV pomohla k vzestupu popovým hvězdám jako je Madonna, Michael Jackson nebo tehdy oblíbená chlapecká skupina Backstreet boys.


Dnes se však podoba kultovní hudební stanice změnila a původnímu obrazu se lehce vzdálila. V dnešní době je na MTV plno reality show či pořadů o životě celebrit.


MTV se postupně rozšířila po celém světě a existuje již v mnoha jazykových mutacích, včetně MTV Czech. V Česku vysílá hudební televize od listopadu 2009.
 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: