iDnes chystá viditelnější podporu občanské žurnalistiky

1. 4. 2010 | PES
Zpravodajský portál iDNES.cz spouští novou rubriku zpravodajství, jejíž obsah budou tvořit občanští žurnalisté - čtenáři iDNES.cz. Nová služba vychází z někdejší snahy o nákup fotografií ze služby Rajče.net. „Vždy, když jsme dali do článku výzvu, aby čtenáři posílali vlastní snímky události, mělo to velký ohlas. Dorazily desítky, někdy i stovky použitelných fotek.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Zpravodajský portál iDNES.cz spouští novou rubriku zpravodajství, jejíž obsah budou tvořit občanští žurnalisté - čtenáři iDNES.cz. Nová služba vychází z někdejší snahy o nákup fotografií ze služby Rajče.net.
„Vždy, když jsme dali do článku výzvu, aby čtenáři posílali vlastní snímky události, mělo to velký ohlas. Dorazily desítky, někdy i stovky použitelných fotek. Chceme proto mít stálou stránku, která bude sbírat snímky čtenářů iDNES.cz. Každý se tak může stát zpravodajem,“ vysvětluje šéfredaktor iDNES.cz Michal Hanák, jak vznikl nápad o samostatné rubrice.
Záběry, které redakce použije přímo ve článcích, budou odměněny honorářem.

Pro podporu rubriky vznikla i anketa o název, který mají vybrat sami čtenáři. Přísup je na adrese www.idnes.cz/najdinazev.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: