IKEA od srpna nabídne bezmasé kuličky

17. 7. 2020 | Petr Michl
Ikonický pokrm z restaurací IKEA dostává bezmasou variantu.


Bezmasé kuličky

Náhražka masa jako udržitelnější způsob potravy je trendem, který se začíná stávat mainstreamem. Svou nabídku v tomto duchu rozšiřuje i nábytkářský řetězec IKEA, který začne prodávat od 1. srpna 2020 své populární masové kuličky i v bezmasé variantě.

Jaký je hlavní důvod? „Abychom snížili klimatickou stopu prodeje našich potravin, musíme snížit množství tradičních masových kuliček, které prodáváme. Díky novým bezmasým kuličkám můžeme nyní milovníkům masa nabídnout udržitelnější alternativu – aniž bychom ohrozili zážitek z masových kuliček Ikea, které jsou tolik oblíbené. Nové bezmasé kuličky jsou totiž chutí i strukturou masu podobné,“ prohlašuje Jakub Slavík z Ikea Food Česká republika, Maďarsko a Slovensko, a dodává:

„Budeme se snažit přesvědčit aspoň část našich zákazníků, kteří si oblíbili masové kuličky, aby si místo nich vybrali bezmasé kuličky. Pokud bychom dokázali převést přibližně 20 % našeho prodeje masových kuliček na bezmasé, znamenalo by to snížení naší klimatické stopy v oblasti prodeje potravin celosvětově o 8 %.“

Tak velký posun by byl možný, protože údajně bezmasá varianta kuliček má pouze 4% klimatickou stopu té masové.


Bezmasé kuličky HUVDROLL budou k dostání i v mražené formě tak, abyste si je mohli připravit doma. 

Bezmasé kuličky nemají žádné přísady živočišného původu, snaží se ovšem o chuť a texturu podobnou masu s pomocí. IKEA ostatně už delší dobu nabízí vegetariánské hot dogy KORVMOJ. Stejně jako ty, půjde i bezmasé kuličky koupit v mraženém balení.  Zároveň budou dostupné v tamní restauraci v klasické nabídce s bramborovou kaší, brusinkovým džemem a smetanovou omáčkou.

Kam dál? 

Pokud si nedokážete odpustit masové kuličky, máme pro vás tip. V době vrcholící koronakrize IKEA odtajnila jejich recept. 

Štítky dokumentu: Formy PR Podpora prodeje

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: