IKEA poprvé odhalila své zisky. Jsou rekordní.

5. 10. 2010 | IKE
Švédská IKEA, která drží první příčku v globálním prodeji nábytku, poprvé od svého založení zveřejnila své zisky. Krok učinila zejména kvůli výpadům amerických médií, které dlouhodobě kritizovaly její rezervované vystupování a tajnůstkářství vůči sdělovacím prostředkům.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.ikea.com

Švédská IKEA, která drží první příčku v globálním prodeji nábytku, poprvé od svého založení zveřejnila své zisky. Krok učinila zejména kvůli výpadům amerických médií, které dlouhodobě kritizovaly její rezervované vystupování a tajnůstkářství vůči sdělovacím prostředkům. Větší otevřenost může být podle některých komentátorů také reakcí na knihu "The Truth About Ikea", kterou vydal Johan Stenebo, někdejší asistent Ingmara Kamprada.

Za fiskální rok 2009, který skončil v srpnu, dosáhla IKEA čistý zisk 2,5 miliardy eur (přes 61 miliard korun). V meziročním srovnání tak vykázala růst o více než jedenáct procent. Čistý zisk tak kopíroval vývoj tržeb, které se zvedly o 7,7 procenta na 23,1 miliardy eur. Hodnoty, které IKEA zveřejnila, předčila většinu očekávání. Samo vedení společnosti samo komentovalo čistý zisk jako určité překvapení.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: