Infografika: Jak je na tom Rohlik.cz po 4 měsících provozu

5. 2. 2015 |

On-line služba pro rozvážku potravin, Rohlik.cz, získala na konferenci Retail Summit 2015 oceněním MasterCard Inovace v obchodě roku 2014. A to přesto, že naplno odstartovala až v říjnu minulého roku. Nyní se podělila o to, jak pro ní první 4 měsíce dopadly. Vypadá to, že doručení nákupu potravin až domů do 90 minut je něco, co Pražany zaujalo.   

Nejvážnějším konkurentem je již zavedené iTesco, které má v nabídce cca 20 tisíci položek, až čtyřnásobný počet položek oproti Rohlik.cz. Ten se ovšem rozhodl profilovat nabídkou kvalitnějších a dražších potravin a především rychlejšího doručení - dovoz nákupu slibuje do 90 minut od objednání.  Tržby zatím rostou každý měsíc o desítky procent. „První měsíce provozu se celý tým Rohlik.cz hodně naučil. Přece jen je logistika potravin extrémně obtížný obor. Na konci roku jsme se přestěhovali do 4x většího skladu a teď už nasazujeme ostré tempo. V letošním roce bychom chtěli dosáhnout na tržby 400 miliónů korun, plánem pro rok 2016 je více než miliarda..," uvádí spoluzakladatel Rohlik.cz Tomáš Čupr.Z důvodu rychlého růstu se už Rohlik.cz přestěhoval do velkého skladu, kde má své zboží pod kontrolou. Už při jeho uvedení na trh byl uveden cíl nabídky 8 tisíc položek, do jehož naplnění mu v tuto chvíli stále 3 tisíce schází.

Objednávky chodí téměř z jedné čtvrtiny z mobilních zařízení (24 %) a 59 % lidí se nebojí platit předem kartou.

Mezi zákazníky převažují v tuto chvíli ženy s 62% podílem. Služba je lákavá především pro mladší lidi v aktivním věku, ti v rozmezí 25 - 35 let tvoří 45 % zákazníků.Jak název služby napovídá, rozhodně se neštítí vozit pečivo. To také patří mezi 5 hlavních typů potravin, které jsou nejvíce objednávány.Ač se termín 90 minut může zdát šibeniční, zvládají ho v Rohlik.cz splnit. Zatím se jim daří slíbený termín dodání plnit z 97 %.


Na tiskové konferenci při uvedení služby na trh Čupr odhadoval, že velikost českého trhu s potravinami je zhruba 500 miliard korun a on-line prodej má možnost z něj v rychlém časovém období uzmout až celou desetinu. Jako cíl pro Rohlik.cz vytyčil přibližovat se do 5 let tržbám 10 miliard. Pro to je nezbytná expanze do dalších českých měst. „Nejpozději během jara spustíme Rohlik.cz v Brně a už během března chceme díky novým dvěma distribučním centrům také rozšířit doručování na okolí Prahy. Ještě v první polovině roku by pak měla přijít na řadu další česká i zahraniční města,"  komentuje nyní plány online supermarketu Tomáš Čupr. Tesco v tuto chvíli provozuje  rozvoz jídla v Praze, Brně, Mladé Boleslavi, Kladně, Kolíně, Hradci Králové, Liberci a Jablonci nad Nisou. Pro Rohlik.cz je Brno dalším logickým krokem, poté se ovšem vydá na dosud neobsazené území. Na konferenci Retail Summit 2014 Tomáš Čupr uvedl, že se chystají i do „souměstí" Pardubice - Hradec Králové.

Kompletní infografiku si můžete prohlédnout níže:

Štítky dokumentu: E-Commerce
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.