Infografika: Nejoblíbenějším novinářům vévodí Martin Veselovský

24. 7. 2019 | Petr Michl
Favority mezi novináři má jen necelá pětina lidí. Tím nejoblíbenějším je Martin Veselovský, DVTV má ale „na bedně" i další osobnost.


Zdroj: DVTV

Výzkumná agentura Nielsen Admosphere každoročně vytváří studii Zpravodajství a zpravodajské weby. Z letošního ročníku vyplynulo i pořadí nejoblíbenější novinářské osobnosti. Prim v ní hraje moderátorské obsazení DVTV.

Tedy alespoň jeho originální složení, DVTV totiž znamená Drtinová Veselovský TV. Martin Veselovský se stal nejoblíbenějším novinářem. Je favoritem 18 % respondentů, jeho kolegyně Daniela Drtinová pak u 12 % a stačí ji to na druhé místo, bronz bere Jindřich Šídlo s 11 %.

Už tato čísla značí, že přímo novináře při čtení médií tolik lidí na mysli nemá. Své oblíbence mezi novináři má přitom celkem 19 % respondentů výzkumu Nielsen Admosphere. 11 % z nich ho sleduje pouze v jeho médiu, 8 % pak nejen tam, ale i na sociálních sítích. Silný počet followerů je dnes pro novináře jednoznačným plusem v jejich kariéře. Sluší se ale dodat, že mistrem sociálních sítí je z dané trojice Jindřich Šídlo a výraznou osobností na Twitteru je i Martin Veselovský. Daniela Drtinová je ale na nich de facto neaktivní, přesto je její obliba značná.

Více informací naleznete v následující infografice.

Štítky dokumentu: Media Relations
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.