Instagram chce získat mladé uživatele zpět. Video obsah se stane středobodem hlavního zobrazení ve feedu

1. 12. 2021 | Beáta Vaňková
Uživatelé z Instagramu stále prchají na konkurenční platformu TikTok. Instagram se tomu snaží zabránit a tak nově experimentuje se sjednocením všech video formátů v jeden.

Hlavní kanál Instagramu se brzy stane kombinovaným zobrazením příspěvků s obrázky, příběhy a videi, které se budou zobrazovat na celé obrazovce s možností posouvání, stejně, jako to má konkurenční platforma TikTok. Instagram to zatím oficiálně nepotvrdil, ale stále více k tomu směřuje. Nejnovější experiment s delšími videi ve Stories v podstatě sjednocuje všechny její video formáty. To usnadní další fázi slučování obsahu.

Proč by to Instagram dělal?

Poměrně rychlý vzestup TikToku Instagram a mateřskou společnost Meta donutil k tomu, aby se více zaměřili na mladé uživatele. Mark Zuckerberg totiž nedávno představil svou vizi o „metaverse” a k jejímu naplnění potřebuje, aby platformy společnosti Meta byly v době spuštění relevantní, a to i pro teenagery.

Pokud Meta bude i nadále ztrácet přízeň mladších uživatelů, což se podle statistik děje, bude pro ni těžší získat příznivce nových brýlí nebo souprav pro virtuální realitu. Všechny nové prvky „metaverse” se budou hůře prodávat, pokud mladí lidé nebudou trávit svůj čas v aplikacích společnosti Meta.

Meta si uživatele stále může získat pokročilými nástroji a funkcemi, které by se mohly stát dalším klíčovým trendem. V tuto chvíli je však migrace od Facebooku a Instagramu značná, a protože TikTok je stále na vzestupu, představuje to pro společnost různé problémy s růstem. Proto se nyní Instagram, jakožto klíčový spojovací článek Mety s mladšími uživateli, snaží bojovat.

Jak to bude vypadat v praxi?

Tradiční feed Instagramu složený ze statických příspěvků a videí bude brzy na ústupu. Šéf Instagramu Adam Mosseri už v této souvislosti naznačil různé změny. Již v lednu poznamenal, že se snaží sloučit své současné nástroje pro tvorbu videí, aby lépe usnadnil jejich vytváření a snížil se zmatek v aplikaci:

Sdílejte tento článek:
Podobné články: