Instagram chystá možnost zasílání zpráv

25. 11. 2013 | BD

Instagram chystá funkci zasílání zpráv mezi uživateli aplikace. S odkazem na důvěryhodné zdroje o tom píše Om Malik pro portál GigaOm. Vylepšení se má objevit v příštím updatu, který je plánován do konce roku. V jednání prý nejsou pouze soukromé zprávy, ale i umožnění skupinových konverzací.

Mobilní aplikace, smartphony a dostupné online připojení zabíjejí v posledních letech SMS. Nová funkce u Instagramu v tomto ohledu není novinkou, přichází za aplikacemi typu GoogleVoice, WhatsApp či Viber. Facebook přišel se samostatnou aplikací Messenger umožňující „chatovou komunikaci“ jako na desktopu už v létě 2011, od té doby umožnil přijímání a zasílání zpráv i ne-uživatelům největší sociální sítě a v posledním updatu z října tohoto roku přibližuje uživatelskou zkušenost co nejvíce zasílání SMS. Z tohoto pohledu je chystaná funkce Instagramu pro klasické placené textové zprávy jen dalším z řady hřebíčků do rakve, která už bude brzy hotová.


Aktuální podoba aplikace Facebook Messenger z konce října. Velká míra inspirace v případě zpráv u Instagramu je očekávatelná.

Jedná se o logické rozhodnutí. Instagram byl možná původně jen fotografickou aplikací, ale dnes už je sociálním médiem, na kterém lidi vzájemně komunikují. Možnost posunout konverzace i mimo komentáře pod snímky je „nice to have“, který má potenciál zvýšit čas strávený uživateli v aplikaci. Malik navíc upozorňuje, že se může obzvláště hodit ve vánočním čase. Tedy v době, která tradičně přeje nejvíce v celém roce používání SMS zpráv, přičemž to dnes platí i pro jejich alternativy.

Zdroj: GigaOm.com

Štítky dokumentu: Instagram

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: