Instagram je tu už 10 let. K výročí naděluje uživatelům mapu jejich Stories a nové nástroje proti online šikaně

8. 10. 2020 | Barbora Vičarová
Instagram oslavil 6. října 2020 své 10. narozeniny a připravil pro uživatele spoustu zábavných specialit – retrospektivní mapa vašich Stories, možnost retro ikonek nebo nástroje proti online šikaně. Pojďme se na to podívat podrobněji!
31% firem v ČR plánuje zvýšit investice do sociálních médií. 1
  • Jak tvořit atraktivní obsah?
  • Jak zaujmout v sociálních médiích?
  • Jak zesilovat vliv u zákazníků?
  • Jak využívat ambasadory značky?
Nezůstávejte pozadu!
Zanechte nám kontakt, obratem se s vámi spojíme.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
1 zdroj: PR Klub: 5/2020

Vzpomenete si ještě na první ikonku aplikace Instagram, která byla tenkrát v odstínech béžové a vypadala jako polaroidový fotoaparát? Tak právě tato aplikace, která původně vznikla čistě ke sdílení upravených fotografií, oslavila 10. výročí své existence v úterý 6. října 2020. A Instagram si pro své fanoušky připravil několik zajímavých novinek, které vám nostalgii po jeho začátcích připomenou! 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

“Today is Instagram’s birthday and we want to give huge thanks to you — everyone who uses Instagram around the world. Every day you inspire us by how you create trends that push culture forward.⁣ Since Instagram started, you’ve come here to connect with friends, explore interests and be entertained. Along the way, you created a global community — one that did more and mattered more than we ever dreamed. You’ve transformed industries, sparked iconic cultural moments, supported each other, raised awareness about important issues and turned your passions into a living. ⁣ Today I’m also thinking a lot about where Instagram is going. To keep up with what’s next, we have to adapt too. Over the coming months, you’ll see some updates on Instagram — like a Reels and shopping tab and a better messaging experience. We’ll share more ways to help creators make a living and small businesses sell their products. ⁣ Through these changes, you all remain the heart of Instagram. We’re focused on keeping you safe and building new features that fight bullying, improve equity, address fairness and help you feel supported. I’m excited about how these changes will help you create the next wave of culture, and I can’t wait to see how you’ll inspire us next.”⁣ ⁣ —Adam Mosseri (@mosseri), Head of Instagram⁣ ⁣ Art by @naima.almeida

Příspěvek sdílený Instagram (@instagram),

Mapa vašich Stories

První z novinek, které k 10. výročí Instagram představil, je interaktivní mapa vašich Stories. Díky této funkci si můžete připomenout vaše Příběhy tři roky dozadu a prohlédnout si je seřazené v kalendáři nebo na mapě světa dle lokace, kde byly publikovány. Ačkoliv si tedy někdo mohl myslet, že Stories po 24 hodinách mizí v nenávratnu, na serverech Facebooku jsou stále uložené. Takzvané Stories Highlights, tedy ukládání Stories do výběrů, Instagram představil už v roce 2017! Nový způsob, jak se prohrabat vlastní historií, ovšem nostalgické výlety minulosti ještě výrazně usnadňuje.   

Zavzpomínejte na retro ikonky

Další novinkou je možnost změny ikonky aplikace na některou z jejích minulých verzí. Pokud si aktualizujete Instagram a vejdete skrze svůj profil do Nastavení, stačí potáhnout dolů celý seznam, a vyskočí vám narozeninová nabídka ikonek aplikace, které si můžete nově nastavit. Vybrat si můžete některou ze starých ikonek ve stylu polaroidového fotoaparátu, barevnou pride verzi nebo vůbec první ikonu s krycím názvem z dob, kdy se Instagram teprve testoval. 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: