Instagram přichází s řadou funkcí: Rage Shake, editace carousel příspěvků i videoodpovědi u Reels

15. 12. 2021 | Petr Michl
Zatřást ve vzteku telefonem může být nově na Instagramu impuls ke zlepšení. Je tu další kopie funkce z TikToku, a to videodpovědi na komentáře pod Reels. A v neposlední řadě přichází to, co tu mělo být dlouho: možnost mazat jednotlivé položky z carouselu i po zveřejnění.


Zdroj: Instagram

Proč nezkopírovat to, co funguje? Vedení Instagramu má na tuto otázku dlouhodobě jasnou odpověď, obzvláště pak u nápodoby TikToku, Reels. I proto nyní přidává funkci, která u čínského vzoru již delší dobu funguje. 

Jde o možnost videodpovědí na komentáře. Samotné komentáře, na které uživatel reaguje, se pak objeví na videu jako sticker (nálepka). Oficiálním název je „Reels Visual Replies”. A skutečně existují okamžiky, kdy se to může hodit. Ať už jde o tutotial na výrobu smoothie naznačený na ilustračním obrázku od Instagramu výše, nebo jednoduše v případech, kdy je pro uživatele / značku snadnější odpovědět na opakující se podobné komentáře tím, že to řekne do videa, než opakovaným vypisováním se. 

Třesení telefonem jako spouštěč stížnosti i lepší úpravy Carousel příspěvků 

Tato nová funkce přichází v době, kdy Instagram uvádí více malých vylepšení. UX vychytávkou je funkce s humorným názvem „Rage Shake”. Účel „třesení z hněvu” popsal CEO Instagramu Adam Mosseri těmito slovy: 

„Už jste někdy používali Instagram a nefungoval, jak měl? Možná se nenačetly Příběhy, možná nefungoval zvuk, možná jste prostě nemohli nahrát fotku a opravdu vás to štvalo, opravdu jen štvalo? Nyní můžete telefonem doslova zatřást a objeví se malá volba, která vám umožní problém nahlásit.“ Další vylepšením stávající zkušenosti na Instagramu je možná úprava již publikovaných carouselů, tedy série fotografií či videí v příspěvku. Když jste dosud chtěli něco z publikovaných videí nebo fotek odstranit, nezbylo vám než smazat celý příspěvek. 


Zdroj: Instagram

U carouselů s alespoň 3 položkami (maximum formátu je 10 pozn. red.) nyní půjde něco, co byste čekali již od začátku: editovat příspěvek a nechtěné fotky či videa odstranit. Zatím by měl být update dostupný pro iOS, zařízení s Androidem přijdou na řadu později. 

Zdroje: Instagram / Twitter, Adam Mosseri / Twitter

Štítky dokumentu: Instagram

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: