Instagram Stories půjde odměňovat běžnými lajky

15. 2. 2022 | Petr Michl
Instagram přišel na Valentýna se srdíčkovým vylepšením. Stories budou moci konečně dostávat „běžné“ lajky bez toho, aby se propisovaly do zpráv příjemce.Když jste dosud chtěli vyjádřit, že se vám líbí na Instagramu nějaký Příběh, ocitla se vaše Reakce v DMs. Obzvláště pro značky či influencery pak mohlo být dost obtížné mít ve svých zprávách přehled. Instagram na Valentýna přichází s updatem, který dovolí dát běžné srdíčko (like), jako to jde u příspěvků ve feedu.

Nejprve si připomeňme aktuální stav. Na Stories můžete rychle reagovat kliknutím na jednu z 8 přednastavených Reakcí nebo vložením vlastní — obě varianty se propíšou do zpráv.

Pro běžné uživatele to má jistě své kouzlo. Často i like, co by u běžného příspěvku ve feedu zapadnul, vede k další konverzaci. Když vám ale například jako populární značce svítí v DMs jako reakce na Story několik stovek nebo tisíc zpráv, nemůžete bez jejich projití vyloučit, že mezi zástupem emoji nebude například relevantní dotaz. A to může správu účtu dosti zkomplikovat.

Jak ukázal v následujícím videu CEO Instagramu, Adam Mosseri, nyní se dole u Stories objeví mezi ikonami komentáře a šipky také srdce.  Když na něj klepnete, pošlete tvůrci daného Příběhu like.

Lajky ve Stories nejsou veřejné a uvidí je pouze jejich tvůrce. Tvůrci budou moci zobrazit lajky svých Stories v jejich přehledu, přičemž ve výpisu zobrazení bude vedle jména diváka přidána malá ikona srdce.

Mimo menší zahlcenosti DMs může být potenciální výhodou i vyšší engagement. Přeci jenom „dát like“ pociťuje mnoho lidí jako menší závazek než posílat někomu Reakci ve Zprávách.

Rollout funkce započal stylově 14. února 2022 na Valentýna a měl by být tentokrát rychlý, určitě mu přitom pomůžete aktualizací aplikace.

Štítky dokumentu: Instagram

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: