Instagram testuje soukromé Příběhy a duální obraz při sledování live videí

30. 4. 2021 | Eva Dragulová
Při sledování live videí na Instagramu byl dosud zapovězený multitasking i v rámci aplikace. Nyní Instagram konečně testuje nápravu situace. A zajímavým řešením současných nedostatků mohou být i soukromá Stories.

Instagram je jednou z nejpoužívanějších sociálních sítí a má přes miliardu uživatelů po celém světě. Snaží se proto vylepšovat své prostředí, aby byli fanoušci této sítě spokojeni. To obnáší stále nové a nové funkce, které lidem umožňují lépe interagovat se svou komunitou.

První novinkou, kterou testuje a na niž narazil server InstaLeaks, je duální obraz (PIP). Znamená to, že byste si mohli na jedné obrazovce zobrazit 2 různá okna současně. A právě tuto funkci se rozhodl vyzkoušet Instagram pro žádaná živá vysílání. Nejspíš se vám to stalo také, chtěli jste sledovat živý přenos nějakého oblíbeného účtu na Instagramu, ale zároveň jste chtěli brouzdat feedem a podívat se na nové příspěvky. V současné chvíli máte bohužel smůlu a musíte si vybrat jedno, nebo druhé. Prostřednictvím duálního obrazu byste však nemuseli volit. Stream by se vám zobrazil v rohu obrazovky a byste si při sledování videa v klidu mohli objevovat svět Instagramu.

Soukromé příběhy mohou vyřešit současnou nedomyšlenost  

Dalším vylepšením, na kterém údajně Instagram pracuje, je možnost nastavení soukromí Příběhů. Dříve byly všechny Stories v módu sdílení pro všechny, kdy si je mohl zobrazit i někdo, kdo vás nesleduje. Pak Instagram přidal funkci „Blízcí přátelé“ a vy jste tak mohli vybraný obsah ukázat pouze těm, které jste takto označili.

 

Teď však Instagram údajně testuje nastavení na „Soukromé Příběhy“. Zatím nevíme přesně, jak budou fungovat. Tuto novinku sdílel na svůj Twitter vývojář a Alessandro Paluzzi a vyjádřil se, že si myslí, že tak budete moci sdílet své Příběhy třeba jen s vašimi followery nebo těmi, kteří sledují vás a které sledujete vy. Náš tip je snadnější sdílení Stories s vybranými lidmi a třeba jen s jednotlivci. Sekce „Blízcí přátelé“ ve výsledku umožňuje to samé, ale vyžaduje to, abyste upravovali před sdílením dlouhodobě nastavený seznam účtů „blízkých přátel“, který existuje jen v jedné variantě. V současnosti například pro poslání Příběhu pouze vaší rodině, musíte nejprve vyřadit ze seznamu kamarády. V další situaci při sdílení Příběhu pro širší publikum je budete zase manuálně přidávat, aktuální řešení má tedy daleko k ideálu. 

Instagram se k tomu zatím oficiálně nevyjádřil a neupřesnil spekulace. Vše tak momentálně probíhá v testovací fázi. A není úplně jisté, které nápady pak Instagram skutečně pustí na ostrou verzi. Soukromé příběhy a duální obraz však patří k těm, které bychom určitě užili. 

Zdroje: Digital Information World

 

Štítky dokumentu: Instagram
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: