Instagram umí video. A je i s filtry!

21. 6. 2013 | Bednářová Daniela
Facebook konkuruje Twitteru. 15 sekund je víc než 6, 13 filtrů je víc než 0 a Instagram video zvládá navíc i stabilizaci obrazu.

Facebook minulý týden poslal novinářům tajemnou pozvánku na čtvrtek 20. června s tím, že hodlá odtajnit nový produkt.


Objevila se řada tipů a spekulací, o co by se mohlo jednat. A většinou nebyly daleko od pravdy. Instagram má video!

Jedná se o odpověď Facebooku na aplikaci Vine od Twitteru, která umožňuje vytvářet videa v délce 6 sekund. Také video na Instagramu má omezení týkající se jeho délky. Ale oproti Vine lze přes Instagram vytvořit "hýbající se obrázky" v délce až 15 vteřin.


Spoluzakladatel Instagramu, Kevin Systrom, který vede tým vyvíjející aplikaci již od počátku, přidal na tiskové konferenci i několik specifikací.

  • Instagram si je vědom své silné stránky - filtrů. Pro video je jich k dispozici rovnou 13.

  • Možnost výběru titulního obrázku pro video, nemusí to být automaticky první záběr.

  • Funkce Cinema, která pomáhá vytvořit stabilní záběr a profesionálněji vypadající videa.

  • Video Instagram je k dispozici již nyní všem uživatelům s operačním systémem iOS i Android.


Instagram je velmi oblíbenou aplikací. Každý den se na Instagramu objeví miliarda nových lajků. Celkem už lidé sdíleli přes 16 miliard fotografií a měsíční počet aktivních uživatelů se vyšplhal na 130 milionů.

Systrom uvedl, že se zabýval myšlenkou přidat na Instagram možnost videa už před dvěma lety, ale až doposud nebyl schopný to udělat tak efektně a jednoduše, jak si představoval. I přes to, ale nikdo nepochybuje, že se jedná o krok proti konkurenci, která nabývá na síle.

Aplikace Vine den před plánovaným odhalením konkurenta zveřejnila to, jaké chystá novinky. Patří mezi ně možnost zachytit obrázky z full-sreenového videa, posílání soukromých zpráv mezi uživateli a vytvoření kategorií videí (kočky, věda a technika). Také se hovoří o možnostech ukládání návrhů a vytváření několika Vine příspěvků najednou.  


Shrňme si to. Vine neumí řadu věcí, které nabízí video na Instagramu: kromě filtrů, stabilizace obrazu, mazání posledního videa či nastavení titulního obrázku je Vine omezen na sdílení pouze na dvě sociální sítě - Twitter a Facebook. Instagram video umí i Tumblr, Flickr, Foursquare a umožňuje sdílení i přes e-mail. To ale pro něj nemusí nutně znamenat konec. Vine si již stihnul vytvořit slušnou uživatelskou základnu kreativních lidí, kteří nepropadli pěkným filtrům a focením vlastních nohou. Ale další uživatelé mu budou přibývat o poznání pomaleji.

Zdroje: www.blog.instagram.com, www.techcrunch.com, www.allfacebook.com

Štítky dokumentu: Facebook Instagram Twitter
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: