Instagram umožní uživatelům bojovat s urážlivými komentáři

13. 9. 2016 | Petr Michl
Internetové komentáře jsou často žumpa a občas se to týká i těch na Instagramu. Ten nyní ovšem přišel se zajímavým způsobem jejich potírání. Bude automaticky skrývat ty komentáře, které obsahují určitá klíčová slova.

Nikdo nemá rád urážlivé komentáře, obzvláště to pak platí, pokud se nachází pod naší verzí dokonalého života na Instagramu.  Nyní ovšem přichází na obhroublé trolly konečně zbraň hromadného ničení. Instagram oznámil uvedení nástroje pro filtraci nevhodných komentářů.

Funkce je založená na nezobrazování komentářů obsahujících urážlivá klíčová slova. Stačí ji zapnout a uživatelé používající slova, která patří dle Instagramu do předem definovaného slovníku trollů, své jedovaté příspěvky pod fotografiemi a videi do online prostoru nedostanou.

CEO Instagramu Kevin Systrom k nové funkci uvedl:

Krása komunity Instagramu spočívá v rozmanitosti jeho uživatelů. Všechny typy lidí — s odlišným zázemím, rasou, pohlavím, sexuální orientací, schopnostmi atd. — nazývají Instagram svým domovem, ale někdy mohou být komentáře pod jejich příspěvky ošklivé. K tomu, abychom posílili každého jedince, potřebujeme propagovat kulturu, kde může být každý sám sebou bez kritiky a obtěžování. Není to jen mým osobním přáním, ale cítím to také jako odpovědnost naší společnosti."

Je logické, že zlí lidé dokážou být ve svých nadávkách kreativní. Navíc seznam obhroublostí vytvořený v USA jistě nepokryje to, jak se dokážeme nelibě titulovat v Česku. I zde ale existuje řešení. Součástí nové funkce je možnost nastavení vlastních klíčových slov, jejichž výskyt v komentářích zabrání jejich zobrazení. Vše lze změnit v Nastavení (Options), jak ilustruje obrázek níže.
Zdroj: Blog Instagram

Štítky dokumentu: Instagram
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.