Instruktážní video Turkish Airlines přináší nádech magie

15. 11. 2016 | Milada Zemanová
Nudným instruktážním videím v letadlech snad již odzvonilo. Turkish Airlines přichází se spotem s nádechem magie a dokonalých triků, ze kterého neodtrhnete oči.

Videa s instruktáží v letadlech bývají nudná a málokdo jim věnuje pozornost. Mnoho společností se tento trend snaží změnit, mezi nimi například Air New Zealand, o jejíchž úspěšných kampaních s tématikou Hollywoodu či fantasy, jsme vás již informovali. A do této skupiny se nyní připojily i aerolinky Turkish Airlines, které spojily své síly s králem YouTube Zach Kingem.

Zach King je známý pro svá upravená videa plná střihů, které jsou velmi realistické a na diváka působí skutečně neuvěřitelně. A přesně v tomto duchu se odehrává i celý instruktážní spot. Zach King v něm mění dospělé cestující v děti, prohazuje zavazadla úložným prostorem, nebo je zmenšuje na velikost dlaně Celý spot můžete zhlédnout na videu níže. 

Na projektu se dokonce podílel i kognitivní psycholog Dr. Gustav Kuhn, který se nechal slyšet: „Magie je jednou z nejstarších a globálně nejrelevantnějších uměleckých forem. Jejímu studiu se věnují psychologové i neurovědci  a zaměřují se na její schopnost upoutat diváky. Je úžasné, jak letecká společnost mění instruktážní video do úplně nového rozměru.“

Zach King stojí za režií, produkcí i následnou editací celého spotu. V současné době má video na YouTube již přes 1 600 000 zhlédnutí.

Na další videa Zacha Kinga se můžete podívat na YouTube, kde mají několik milionů zhlédnutí.

Zdroj: Creativity online

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: