Intel vypustil na zahajovacím olympijském ceremoniálu 1200 dronů

12. 2. 2018 | Petr Michl
Zahajovací ceremoniál Zimních olympijských her v Pchjongčchangu ozdobil i nový zápis do Guinnesovy knihy světových rekordů. Postaralo se o něj světelné představení 1218 dronů společnosti Intel.Sportovci se snaží ve sportovních klání pod olympijskými kruhy předvést to nejlepší a zároveň  i posunout i limity toho, co je možné. Podobná snaha ale nelze upřít ani těm, co připravovali zahajovací ceremoniál Zimních olympijských her v Pchjongčchangu, obzvláště pak ne specialistům z Intelu, kteří se svou světelnou show překonali rekord v počtu simultánně létajících dronů.

Bylo jich 1218 a přípravy trvaly celé měsíce. Nešlo jen o to proletět se a neposekat se přitom vrtulemi navzájem. Drony a je řídící tým dokázaly vykouzlit velké světelné obrazce zachycující snowboardistu, skokana na lyžích a pochopitelně i olympijské logo. 

EDIT: Malou kaňkou je to, že rekordní počin se udál v jižní Koreji s předstihem a byl pak zařazen do vysílání ze zahajovacího ceremoniálu. Na místě tolik dronů nezvlétlo z důvodu nepříznivých povětrnostních podmínek. I tak se ale jedná o jedinečný technologický počin, jehož přípravy si můžete prohlédnout ve videu níže. 

Každý z dronů nebyl řízen ze země zvlášť. Tyto úkazy bylo možné zobrazit díky technologii ovládající drony v masovém měřítku. Ta nedovolí, aby se v jeden okamžik vyskytoval jeden dron na místě jiného.

Systém, který to umožnil, se nazývá Intel Shooting Star. Dle vedoucího divize Intelu věnované dronům, Anila Nanduriho, má jediný účel: rozsvítit noční oblohu. To se mu podařilo třeba i během loňského Super Bowlu, kdy armáda dronů při písni Lady Gaga proletěla nad stadionem ve formaci znázorňující americkou vlajku.  Intel stanovil v této disciplíně světový rekord v Německu již  v roce 2016,  kdy jich bylo na nebi najednou 500. Navýšení počtu dronů pro olympijské vystoupení o téměř 150 % ale nebylo zcela jednoduché, nacvičování choreografií vytvořených 3D animátory trvalo několik měsíců.

Toto vystoupení nebylo jen demonstrací toho, že technologie Intelu není zdaleka jen o procesorech. Ukazuje zároveň nové možnosti vizuální show na noční obloze, která byla v takovémto rozsahu po více než tisíc let doménou ohňostrojů. Zdá se, že metráky pyrotechniky mohou brzo nahradit LED světélka na koordinovaných kvadroptérách.
Zdroje: Intel, Drones at Intel


Kam dál? Technologická prezentace Intelu nekončí jenom drony, podívejte si, co si připravil v oblasti virtuální reality nebo v oblasti 5G internetového připojení

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.