Internetová ekonomika výrazně roste, největší procento HDP tvoří ve Velké Británii

21. 3. 2012 | PeMi
Zpráva společnosti Boston Consulting Group věští internetové ekonomice světlé zítřky.

Společnost Boston Consulting Group vydala zprávu, v které zachycuje podíl internetové ekonomiky na HDP států ze skupiny G20. Pomyslným vítězem v rámci dané dvacítky zemí se stala Velká Británie s 8,3 % podílem internetové ekonomiky na HDP země, přičemž dané číslo reprezentuje 121 miliard liber. Velmi příznivě vyznívají i prognózy, v roce 2016 by daný segment ekonomiky již měl mít hodnotu 225 miliard liber, s 12,4 % by pak měl podíl internetové ekonomiky na HDP být stále nejvyšší v rámci G20. Příznivé britské výsledky jsou důsledkem velké internetové penetrace, rozvinutostí vysokorychlostního připojení i služeb logistických firem a samozřejmého používání platebních karet.

 

Ve Velké Británii rostla internetová ekonomika tempem 10,9 %, což je nad průměrem rozvinutých států G20, jenž činí 8,1 %. Odhady růstu pro letošní rok jsou 11,5 % u Itálie, 7,8 % v Německu a 6,5 % v USA. Rozvíjejícím ekonomikám z G20 se nicméně predikuje ještě výraznější průměrný růst do roku 2016 – celkově 17,8 %. Premianty jsou Argentina s 24,3 % a Indie s 23 %.

Spoluautor zprávy "The $4.2 Trillion Opportunity: The Internet Economy in the G-20", Paul Zwillenberg, uvedl pro Wall Street Journal: „Internet roste tempem rozvíjejících trhů i na těch rozvinutých. Je naprosto jasné, že v mnoha světových ekonomikách je internet světlým bodem… Nestojí pouze za růstem celkové ekonomiky, ale i za novými pracovními příležitostmi.“
Obecně je další rozvoj podmíněn pokračujícím rozšířením širokopásmového internetového připojení. Důraz na online, jenž je nyní tak zřejmý u médií, se začíná čím dál více projevovat i u maloobchodu a postupně se dotkne i dosud tolik nezasažených sektorů ekonomiky.

Zdroje: www.online.wsj.com, www.bcgperspectives.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: