O restrukturalizovaný MySpace by mohl mít zájem Google

17. 1. 2011 | RaTP
Ani odchod zhruba 500 zaměstnanců nemusí být konečným radikálním krokem při restrukturalizaci kdysi největší světové sociální sítě. Stále konkrétnější obrysy získávají prvotní fámy, že MySpace se posledním krokem snažil zajistit větší atraktivitu pro případného kupce. A o prodeji ofociálně promluvila i sama společnost prostřednictvím viceprezidentky Rosabely Tao.

MySpace, zdroj: www.myspace.com

Ani odchod zhruba 500 zaměstnanců nemusí být konečným radikálním krokem při restrukturalizaci kdysi největší světové sociální sítě MySpace. Stále konkrétnější obrysy získávají prvotní fámy, že MySpace se posledním krokem snažil zajistit větší atraktivitu pro případného kupce. A o prodeji oficiálně promluvila i sama společnost prostřednictvím viceprezidentky Rosabely Tao.
"News Corp posuzuje celou řadu možností, včetně prodeje nebo sloučení," uvedla Tao. "Proces byl právě zahájen."

News Corp koupil MySpace v roce 2005 za 580 milionů dolarů. Kolik by na případném prodeji prodělal pochopitelně zatím není jasné. Stejně tak jsou zatím v rovině spekulací také případní kupci projektu. Za nejpravděpodobnějšího se v současnosti považuje Google. Ten se dlouhodobě netají tím, že MySpace nepovažuje za odepsaný. Jistým důkazem může být také obnovení několikaletých dohod o obchodní spolupráci na poli prodeje reklamy a poskytování vyhledávání.
Google se k případnému nákupu pochopitelně zatím nevyjádřil.

Podle Grega Sterlinga, analytika Euro Market Inelligence, je Google však nejpravděpodobnějším kupcem.

"Google se o MySpace zajímal již v minulosti, tenkrát ho však zarazila příliš vysoká cena. Nyní však přichází čas na výprodej - značka MySpace je velmi poškozená a její cena dramaticky klesla. Silný management by ji ovšem stále dokázal restrukturalizovat."

Štítky dokumentu: Facebook Google

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: