iPad 2 může být představen až 10. května nebo 22. června

8. 2. 2011 | RaTP
Kdy bude představena nová verze iPadu 2? Zatím mlhavé konstatování, že to bude v první polovině roku 2011 dostává konkrétnější obrysy. Přestože se původně zdálo, že tablet bude odhalen brzy z jara - nejspíš už první nebo druhou dubnovou sobotu, tedy rok od uvedení jeho první generace, tento termín začínají některé odborné servery označovat za nereálný.

iPad první generace, zdroj: archiv

Kdy bude představena nová verze iPadu 2? Zatím mlhavé konstatování, že to bude v první polovině roku 2011, dostává konkrétnější obrysy. Přestože se původně zdálo, že tablet bude odhalen brzy z jara - nejspíš už první nebo druhou dubnovou sobotu, tedy rok od uvedení jeho první generace, tento termín začínají některé odborné servery označovat za nereálný. iPadu 2 se tak možná dočkáme až v květnu nebo dokonce v červnu.

Applu nahrává do karet zejména zpoždění některých konkurenčních projektů, kvůli kterým chtěl nasazení 2. generace iPadů co nejvíce urychlit. I kvůli tomu se zařízení upravovalo a testovalo tak říkajíc za pochodu. Jenže teď se zdá, že největší konkurenti, tedy Motorola a RIM, také nemají v uvedení svých produktů na trh úplně jasno. Zatím žádný z nich neuvedl konkrétní termín a dá se předpokládat, že v původně proklamovaném prvním čtvrtletí tohoto roku to nemusí stihnout ani jeden z nich.

iPad tak bude podle některých domněnek představen buď 10. 5., kdy má Apple naplánované korporátní setkání anebo na blíže nespecifikované akci, kterou plánuje na 22. června.

A co mají zákazníci od iPadu 2 očekávat? V první řadě vyšší výkon a větší paměť. Dočkají se také dvou kamer, jedna bude na focení a natáčení, druhá na videohovory. Dispej by měl být tenčí a lehčí s antireflexní úpravou. Vylepšení se také dočká gyroskopický systém, který bude mít nově zabudovaný akcelerometr. iPad by měl nově získat také slot na SD karty a microUSB port.

Zajímavé jsou také spekulace ohledně ceny - druhá generace by totiž údajně mohla být výrazně levnější než ta první.
 

Štítky dokumentu: Mobilní zařízení
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: