iPhone Mini má být zbraní proti expanzi Androidu

14. 2. 2011 | TAM
Již na konci minulého týdne agentura Bloomberg uvedla, že jí byl představen prototyp nového telefonu, vycházejícího z konceptu iPhone 4. Přístroj měl být zhruba o čtvrtinu menší než iPhone a pravděpodobně také levnější - jeho cena byla odhadnuta na 200 dolarů. Model by v sobě pravděpodobně mohl mít čip jak pro provoz v rámci GSM tak CDMA. Vybaven by byl ovšem méně výkonným procesorem.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Již na konci minulého týdne agentura Bloomberg uvedla, že jí byl představen prototyp nového telefonu, vycházejícího z iPhone 4. Přístroj měl být zhruba o čtvrtinu menší než iPhone a pravděpodobně také levnější - jeho prodejní cena byla odhadnuta na 200 dolarů. Model by v sobě pravděpodobně mohl mít čip jak pro provoz v rámci GSM tak CDMA. Vybaven by byl ovšem méně výkonným procesorem.

Bloomberg ovšem střízlivě poznamenal, že zdaleka ne všechny prototypy od Applu se musí dostat na trh. Vyvíjený produkt tak může bez problému být slepou vývojovou uličkou, k jejíž realizaci se nakonec nepřistoupí.

Na druhou stranu se současná situace pro Apple na poli smartphonů nevyvíjí úplně nejlépe - zatímco jeho podíl je v současné době asi na 16 %, telefony s Androidem dokázaly ovládnout již třetinu celého trhu. iPhone Mini by se tak mohl stát přístrojem, který by měl navýšit podíl smarphonů od Applu o několik výrazných procent.

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: