Jak ochránit psy před hlukem na Silvestra? Automobilka Ford navrhla zvukotěsnou boudu

31. 12. 2018 | Milada Zemanová
Výrobce automobilů Ford představil zvukotěsnou boudu, která využívá audio systém známý již z aut či sluchátek. Tato novinka by mohla ušetřit spoustu stresu zvířatům i jejich páníčkům.

Silvestr se rychle blíží a s ním spojené veselí doprovázené ohňostroji, pyrotechnikou a hlukem. A zatímco pro řadu lidí je poslední den v roce synonymem pro bujarou oslavu, pro citlivé uši zvířat znamená naopak velký stres. Ve Velké Británii ohňostroje každoročně vyděsí 45 % psů, což samozřejmě vyvolává nelibost i u jejich majitelů.

A právě tuto situaci se snaží řešit Ford prototypem boudy, která je zvukotěsná, a čtyřnohé mazlíčky tak ponechá v klidu a ochrání je před zbytečným stresem . Zmíněná bouda využívá stejnou technologii, jakou najdete například v autech či ve sluchátkách. A jakmile detekuje burácení ohňostroje, vestavěný audio systém začne vysílat protichůdné frekvence, které v podstatě úplně ruší zvuk; nebo je alespoň výrazně snižují.

Psí uši jsou tak chráněny a čtyřnohý přítel člověka může zůstat se svou rodinou a nemusí být po dobu oslav zavřený na nějakém klidnějším místě.

Jeden z nejlepších britských psích trenérů, Graeme Hall, zdůraznil pozitiva boudy:

„Pro mnoho zvířat jsou ohňostroje děsivé. Ve srovnání s lidmi, psi slyší věci, které jsou čtyřikrát dál a v mnohem širším rozsahu frekvencí. Příprava před ohňostrojem je klíčová a její součástí je určit místo, kde se váš domácí mazlíček cítí bezpečně a šťastně."

Lyn Westová, brand manažerka evropské divize korporace Ford, k této technologii doplnila:

„Přemýšleli jsme, jak by technologie, které používáme v našich vozidlech, mohly pomoci lidem i v jiných situacích. Zajištění toho, aby si psi a jejich majitelé mohli vychutnávat silvestrovský rej bez stresu, se zdálo být perfektním využitím našeho systému Active Noise Control. Máme ještě několik dalších nápadů, jak by každodenní život mohl mít prospěch z našeho know-how."

Bližší informace o zmíněné boudě najdete ve videu níže:

Zvukotěsná bouda vzbudila pozitivní ohlas u chovatelů a již se objevují dotazy, jestli například dokáže odhlučnit i bouři. A podle zástupců Fordu je odpověď pozitivní a zabudovaný audio systém bude reagovat na všechny nadměrné hluky.

Jedná se prozatím o prototyp, který ještě nelze zakoupit, ale věříme, že pokud se osvědčí, ušetří psům i jejich majitelům řadu bezesných nocí.

Zdroje: Ford Europe, The Verge

Kam dál?

Zvukotěsná bouda není první vychytávkou pro běžný život, kterou Ford představil. V loňském roce vytvořil například hi-tech kolébku, která uspí dítě jako jízda v autě.

Štítky dokumentu: Formy PR

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: