Jak přilákat Elona Muska na kafe? Natočit mu oslavnou reklamu!

18. 8. 2022 | Eva Dragulová
Značka nabíječek pro elektromobily Easee se rozhodla pozvat Elona Muska na kávu, až bude koncem měsíce na konferenci v norském Stavangeru. A udělala to vskutku originálně, vytvořila mu virtuální město, ve kterém obyvatelé Muska vzývají jako boha.


Zdroj: musk-city.com

Společnost Easse potřebuje zapojit Elona Muska do diskuse o budoucnosti e-mobility. Rádi by se s vizionářem potkali osobně, až bude přednášet na konferenci ONS 2022 v Norsku. Jenomže pozvat k družnému hovoru nejbohatšího muže světa by chtělo mnoho lidí a extravagantní miliardář je mimo výsledků svých firem znám spíše pro svou sebelásku a jedovaté špílce na Twitteru, ne pro svou touhu vést plodné diskuze. Přesto či právě proto vytvořili lidé z Easse web musk-city.com a poté navázali twitterovou kampaní, ve které zvou Muska na kávu, protože „co je špatné na tom, to zkusit? Je to pravděpodobně jednodušší rozhodování než co si sbalit na dlouhou cestu na Mars.“

Dobrá káva totiž boří ledy. A když je doplněná oslavnou reklamou, tak ani to nejzatvrzelejší srdce nejspíš neodolá. Stránce musk-city.com vévodí akční grafický plakát, v jehož středu stojí právě samotný Elon ztvárněn jako superhrdina (také k vidění navrchu článku, pozn. red.. Hlavní claim v hlavičce stránky je: ONE COFFEE TO CHANGE THE WORLD. #MUSKCITY

„Když se dozvíte, že Elon Musk navštíví vaše rodné město, co uděláte jako první? Samozřejmě ho pozvete na kávu! Takže když jsme zjistili, že přijede do norského Stavangeru, museli jsme jednat," vysvětluje společnost.

Easse by s Muskem chtěla řešit budoucnost elektromobility a to, jak udělat svět lepším místem pro budoucí generace.

A teď už k samotné reklamě. Video začíná záběrem na krásné městečko, které je celé zasvěceno Elonu Muskovi. Od tetování jeho tváře na rukou obyvatel města přes plakát v pekárně po fotku na hrnečku s kávou. Všude je zkrátka něco, co na Muska odkazuje.

Videu nechybí vtip, vypravěč Jonas říká, že některé projekty, které s kamarády vymýšlí, jsou Muskem inspirovány. Z nich vidíme záběr na start podomácky sestrojené rakety. Pokračuje tím, že mají malý byznys a rádi by se od vizionáře, jako je Musk, leccos naučili. Spot končí pozvánkou na kávu či něco jiného, až bude Musk v Norsku.

Rozhodně originální pozvánka, která by Muskovi mohla jen a jen lichotit. Přijme ji?

Zdroje: Musk City, The Drum

Štítky dokumentu: Formy PR Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: