Jak to vypadá, když je v karanténě Barbie? Stejně jako u nás – peče, zahrádkaří a hádá se s partnerem

12. 6. 2020 | Kristýna Vozková
Zahrádka s oranžovým plameňákem, obaly od čokolád a slušivý župan. Přesně to jsou módní doplňky ze speciální koronavirové edice panenek Barbie, se kterou přišla bývalá modelka Tanya Ruiz.

Společnost Mattel se snaží v posledních letech oddálit od vyumělkované originální Barbie a posunout se k panenkám, které toho mají více společného s ženskými proporcemi a naznačují například nějaké profesní zaměření nebo životní postoj. Její fanoušci tento posun k běžné realitě ale dokážou ještě více urychlit. 

Zdá se, že pandemie koronaviru dorazila i do světa oblíbených Barbie. Speciální kolekce Quarantine Barbie, kterou vytvořila Tanya Ruiz, ukazuje běžnou domácí koronavirovou  realitu v podání slavných panenek. Například Bread Baking Barbie si krátí čas pečením toho nejlepšího banánového chleba a v krabici je s ní vše, co k jeho výrobě potřebuje. Gardening Edition zase zahrnuje kromě umělé trávy a rukavic i kýčovitého oranžového plameňáka a trpaslíka, které byste na Barbie zahrádce asi skutečně mohli očekávat. Nechybí ani panenka s pusou upatlanou od čokolády obklopená desítkou sladkých tyčinek, panenky v pyžamu a županu odpočítávající dny do konce karantény a také edice New Hobby, která kromě velkého množství jídla zahrnuje i sadu na pletení, puzzle a kytaru. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak hádající se pár obklopený celou řadou úklidových prostředků a to do listem. 

 

Speciální pozornost Ruiz věnovala také lidem v první linii. V kolekci Pandemic Hero Barbie najdeme zdravotní sestřičku nebo uklízeče. Všechny panenky jsou opravdu věrohodně vyobrazené a je škoda, že je autorka vystavila jen na svých webových stránkách, ale nejsou skutečně k prodeji

Nápad vytvořit karanténní kolekci panenek autorce vnukla Ellen DeGeneres, která v roce 2011 ve své show představila realistické Barbie, mezi kterými nechybí mnohonásobná matka a roztržitá řidička se sluchátky na uších a sendvičem v ruce.  „Přišlo mi to hrozně vtipné a vždy jsem chtěla vytvořit tak trochu jiné Barbie. Nikdy na to ale nebyl čas. No...v poslední době ho bylo hodně,” uvedla Tany ve videu, na které se můžete podívat níže. 

Tanya Ruiz představila svou první kolekci upravených panenek s názvemBarbie Gets Realjiž v roce 2019. Jako bývalé modelce se jí nelíbilo, jaký pokřivený vzor představují dokonalé panenky pro děti, které si s nimi hrají. Upravovala je tak, aby více odpovídaly realitě. „Nechtěla jsem, aby si dcery myslely, že jejich hodnota je založená na tom, jak vypadají, a že musí mít blond vlasy s modré oči,“ řekla Ruiz v rozhovoru pro Yahoo koncem minulého roku.  

Podívejte se na video, ve kterém Ellen DeGeneres představuje své realistické panenky a prohlédněte si  panenky v karanténě od Tanyi Ruiz v galerii níže

 

Zdroj: fastcompany.com

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.