Jan Řežáb ze Socialbakers se stal členem představenstva čínské společnosti Goodbaby International

26. 7. 2016 | Petr Michl
Od měření lajků a engamentů ke zboží pro děti. Jan Řežáb nemá od loňského roku nemá v Socialbakers exekutivní roli. Nyní chce pozvednout svou digitální expertízou společnosti Goodbaby International, která loni vyrobila na 100 milionů dětských kočárků.

Zakladatel a do nedávna také CEO analytické společnosti Socialbakers, Jan Řežáb, rozšiřuje své pole působnosti. Stává se členem představenstva čínské společnosti Goodbaby International.

Socialbakers je jednou z nejviditelnějších českých digitálních firem. Společnost analyzující data v sociálních médiích má desítky kanceláří po celém světě a mezi klienty ty největší globální značky. Jan Řežáb společnost do tohoto stavu dovedl jako CEO, z této pozice ovšem v minulém roce odstoupil a stal se předsedou představenstva. Firmu podporoval nadále jako přednášející na konferencích firmy po celém světě, neřídil ji ovšem již na každodenní bázi.


Jan Řežáb na Engage Prague. Zdroj: Facebook / Jan Řežáb

V úterý 25. 7. na svém účtu na Facebooku oznámil, že přijímá novou výzvu. Jeho znalost digitálního světa by měla pomoci Goodbaby International, stal se novým členem jejího představenstva. Tato společnost sídlící v Honkongu vlastní řadu značek zaměřujících se převážně na dětské zboží, v minulém roce celkově vyrobila 100 milionů dětských kočárků.

Ve svém článku na LinkedIn vysvětluje své pohnutky více do detailu. Ústřední postavou, která ho přiměla k tomu, aby si k Socialbakers a spoluvlastněným společnostem Gamee a Time is Ltd. přidal další povinnosti, je Martin Pos. Ten je CEO výrobce dětských sedaček a kočárků značky Cybex, která se v roce 2014 stala akvizicí Goodbaby International.


GB Pockit Stroller umožňuje složení do miniaturních rozměrů. Jeden z nejskladnějších kočárků na současném trhu patří také Goodbaby International.

Máme tým designerů světové úrovně, podívejte se na cool věci, jako je GB Pockit, nejmenší skládací kočárek na světě," vyzývá Řežáb a informuje o to, že nové centrum výzkumu a vývoje společnosti bude vybudováno v Praze a jeho agenda bude mít velmi široký záběr. O čínských investicích v Česku se toho namluvilo v posledních měsících mnoho, povětšinou šlo ale spíše o akvizice fungujících podniků. Vybudování podobného R&D centra je oproti tomu investicí s vysokou přidanou hodnotou. Vypadá to, že Jan Řežáb bude hrát při tomto procesu významnou roli.

Štítky dokumentu: Startup
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.